ERR.ee video: Armin Kõomägi ja Urmas Vadi HeadReadil

ERR kultuuriportaal kandis üle Armin Kõomägi ja Urmas Vadi vestluse 24. mail Tallinnas Kirjanike Maja musta laega saalis. Avaldame nüüd ka video.

Kokku said kaks praeguse eesti kirjanduse novellimeistrit – nii Armin Kõomägi (1969) kui Urmas Vadi (1977) on kahekordsed Friedebert Tuglase novelliauhinna laureaadid. Ent neid kahte ei ühenda vaid novellide kirjutamise oskus. Mõlemat meest iseloomustab mitmekülgsus. Vadi on tähelepanuväärne näite- ja romaanikirjanik, tema värskeimat romaani "Neverland" (2017) võib kahtlusteta pidada viimaste aastate üheks kõige silmapaistvamaks kodumaiseks proosateoseks. Samuti on Vadi tõestanud ennast teatrilavastajana. Romaane on kirjutanud ka Kõomägi, tema "Lui Vutoon" pälvis 2015. aasta romaanivõistlusel esimese koha.

Kuid on üks veel üks joon, mis neid kaht kirjanikku ühendab: hea huumorisoon. Mõlema kirjutuslaadi iseloomustab iroonilisest meelelaadist kantud sotsiaalne närv. Kuidas need kaks teineteise loomingule vaatavad?

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: