Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR.ee video | Kirjanik Michel Faber: kirjutasin 25 aastat vaid iseendale

Foto: ERR

22. kuni 27. maini toimus Tallinnas taas HeadRead kirjandusfestival, mis tõi siia ka mitmed hinnatud väliskirjanikud. Teiste seas jõudis Eestisse Michel Faber, kelle sulest on ilmunud näiteks "Naha all" ("Under the Skin") ja "Imelike uute asjade raamat" ("Book of Strange New Things"). Kultuuriportaalile antud videointervjuus rääkis ta veidi lähemalt enda kirjanikuteest ja isiklikest lemmikutest.

"Kui ma kirjutamist alustasin, siis ma kirjutasin vaid iseendale," ütles Michel Faber ja kinnitas, et ta ei proovinudki enda tekste avaldada. "Ma tegin seda 25 aastat, aga alles minu abikaasa ütles, et raamat ei eksisteeri enne, kui see on avaldatud," selgitas ta, lisades, et lõpuks ta nõustus oma naisega ning oli valmis raamatuid avaldama. "Enamiku oma karjäärist ma ei mõelnudki sellele, et peaksin midagi avaldama, aga nüüd on mul lugejad, kelle eest ma üritan hoolitseda, andes neile seda, mida nad vajavad."

Faber tõdes, et ta loeb alati enda raamatutest kirjutatud arvustusi ning käib tihti Amazonis lugemas ka lugejate arvamusi tema teostest. "Mul on vedanud sellega, et mind ei ole väga kritiseeritud, seega pole väga millegi peale vihastada, aga kui vahel keegi minu motiividest valesti aru saab, siis see käib pisut närvidele."

"Ma ei loe väga palju, peamiselt kuulan ma muusikat," sõnas ta ja nentis, et kui ta tuli Eestisse HeadRead kirjandusfestivalile, siis ei viinud ta end kurssi mitte siinse kirjandusega, vaid kuulas Eesti muusikat. "Ma tean, et teil on mõned shoegaze-bändid," tõi ta välja ja mainis, et heal juhul loeb ta aastas kolm raamatut.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: