Kitarrist Don Alder: akustiline kitarr on tegemas suurt tagasitulekut

Tänavu 13. korda toimuval Tallinna kitarrifestivalil tõestatakse taas, et kitarr on kui ansambel ning et tegu ei ole ainult keelpilli, vaid vajadusel ka löökpilliga.

Bulgaarlane Boyan Doychev on 17 aasta jooksul osalenud 29 rahvusvahelisel konkursil, millest enamiku on ta ka võitnud. Ta ütles "Aktuaalsele kaamerale", et kitarrimäng on suuresti muutunud. "Kitarr on nagu väike orkester, millega sa saad teha kõike," lisas ta ja selgitas, et sa võid mängida nii meloodiat kui ka harmooniat. "Samas sa võid laulda ja kasutada kitarri ka löökpillina, et lõbusam oleks."

Tallinnas töötuba läbi viinud kanada kitarrist Don Alder nõustus Doycheviga. Ta sõnas, et just nende erinevate stiilide ja mängutehnikate pärast, mida kitarr võimaldab, on see maailmas ka aina populaarsemaks muutumas. "Akustiline kitarr on läbi tegemas suurt tagasitulekut, ma töötan mõne kitarrifirma jaoks ja akustiliste kitarride müük on suurenenud märkimisväärselt." Ma arvan, et ka klassikaline muusika on taas muutumas aina populaarsemaks. Mõned klassikalist stiili viljelevad mängijad võtavad nüüd ka meelelahutuslikku aspekti arvesse, kus neli meest mängivad kitarri, kasutades seda samal ajal ka löökpillina. Ma arvan, et klassikaline kitarr on tegemas tagasitulekut. On hea aeg olla akustilise kitarri mängija.

Tallinna kitarrifestivali kunstilise juhi Tiit Petersoni sõnul on tänavune festival kolm korda suurem kui varasemalt. Seda eeskätt seetõttu, et palju kontserte leiab aset ka väljaspool pealinna. "Tartus, Rakveres, Jõhvis, Pärnus ja Keila-Joa mõisas esinevad 10 Euroopa parimat noort kitarristi, igaüks mängib pool kontserti soolot." 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: