Emajõe suveteatris esietendub lavastus "Tsaar Saltaan"

5. juulil esietendub Emajõe suveteatri 22. hooaja uuslavastus "Tsaar Saltaan. Üleküpsenud muinasjutt täiskasvanutele", mis pakub teraapilist huumorit, värvikaid karaktereid ja ootamatult pööraseid süžeekäike.

Tegemist on klassikatöötlusega, milles kõigile teada-tuntud Puškini imemuinasjutt kolme näitlejanna poolt ette kantakse. Idee autor ja lavastaja on 2018. aasta parima lavastaja auhinna nominent Kaili Viidas, kes on dramaturgiks kaasanud möödunud aasta näidendivõistluse võitja Ott Kiluski ja teatrikunstnik Arthur Arula. Eelmisel aastal tõi see loominguline tandem Endlas publiku ette suvelavastuse "Säärane mulk ehk sada vakka tangusoola".

Viidase tõlgendus saab alguse hetkest, mil tsaar Saltaan on surnud. Tsaaritar, kangur ja kokapiiga on aga elus, tõsi küll kohutavalt, lausa koostlagunemiseni vanad, kuid seletamatul kombel endiselt lummavad ja kaunid. Nüüd, peielauas, on neil võimalik üksteisele ausalt silma vaadata ja kaua hingeshoitu välja paisata. Tsaari peied on pidu, millega saab läbi üks pikk ja kurnav muinasjutt. Õhk saab olema paks emotsionaalselt purtsatavatest kannatustest ja hingematvalt magusast kõikehävitavast armastusest. Kirg seguneb väsimusega, baranka samovariga, armastus vihkamisega, Luik Gvidoniga, argine muinasjutulisega. Lavastuses kõlavad Puškini surematud värsid, põimudes koos muusikaliste vahepalade ja grotesksete intermeediumitega teatrielamuseks.

Mängupaigaks on õigeusu kirik koos säravate sibulkuplite ja kulunud fassaadiga, mis mõjub kui igavikuliselt lagunev maal, kuhu Puškini tegelased on varjunud uue progresseeruva maailma eest.

"Tsaar Saltaani" etendused toimuvad 5. 6., 7., 19., 20., 21., 25., 26., 27. juulil ja 1., 3., 4. augustil kell 19.00 Tartu Pühade Aleksandrite Kiriku tagaaias, Sõbra 19a, Tartu.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: