Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Viljandis kohtuvad esimest korda maailma tunnustatumate jazzkoolide esindajad

Autor/allikas: tudengijazz.ee

Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia võõrustab 2.–7. juulil Viljandis ligi sadat jazzmuusika asjatundjat, õppejõudu ja tudengit. Rahvusvahelise jazzikoolide võrgustiku (the International Association of Schools of Jazz – IASJ) kohtumise raames võetakse vastu valdkonda puudutavaid otsuseid, luuakse kontakte, õpitakse ja musitseeritakse üheskoos. Kohtumisel antakse ka kolm avalikku ja tasuta kontserti pärimusmuusika aidas.

Igal aastal kogunevad rahvusvahelise jazzikoolide liikmed erinevas maailmanurgas. Viljandis toimub suursündmus esmakordselt.

"Kultuuriakadeemia võeti IASJ liikmeks 2007. aastal ja viis aastat tagasi oli päevakorras, et koolide kohtumine võiks 2018. aastal toimuda Viljandis. Järgmisel aastal Lissabonis toimunud kohtumisel hõigati see uudis juba avalikult välja," ütles TÜ Viljandi kultuuriakadeemia kunstide keskuse juhataja ja ürituse peakorraldaja Tuulike Kivestu, kelle enda esimene IASJ kogemus pärineb aastast 2008, mil see leidis aset Riias.

"Kuna igast koolist pääseb osalema tavaliselt üks õpilane, on IASJ ka oluline motivaator tudengitele. Kõik Viljandi kultuuriakadeemia üliõpilased, kellel on olnud võimalus sellel aastakohtumisel osaleda, hindavad saadud kogemust väga kõrgelt. Saavad nad ju nädal aega õppida ja musitseerida parimate jazzitudengitega kogu maailmast parimate jazziõpetajate käe all," rääkis Kivestu, kelle meelest on võrgustik üks edukaimaid jazzmuusika hariduse edendajaid maailmas ja hindamatu väärtusega.

IASJ 2018 kohtumise nädalal toimuvad ka mitmed kontserdid. Teisipäeval, 3. juuli on osalevate koolide õppejõudude kontsert. Reedel, 6. juuli ja laupäeval, 7. juuli toimuvatel lõpukontsertidel saab kuulata nädala töö vilju. Kõik kontserdid toimuvad Pärimusmuusika Aida suures saalis algusega kell 21.00 ja on tasuta. Lisaks toimub samas kohas ja ajal esmaspäevane kontsert, mis on ühtlasi korraldajate üllatus kõikidele osalejatele. Kvartett Voorand-Koikson-Sooäär-Daniel viib kuulaja haaravale retkele helilooja Veljo Tormise avastamisrõõmu pakkuvasse maailma.

Rahvusvahelise jazzkoolide võrgustik IASJ loodi 1989. aastal ja esimene kohtumine peeti samal aastal Hollandis, Haagis. See on suurepärane platvorm õpilastele, õppejõududele ning kooli esindajatele ülemaailmsete sidemete tugevdamiseks ning ideede vahetamiseks. Võrgustikul on praegu liikmeid rohkem kui 80 koolist 40 erinevast riigist. Igal aastal korraldab IASJ kohtumist üks võrgustiku liige. Eelmise aasta kohtumine leidis aset Sienas, Itaalias.

Muusika on kultuuriakadeemia üks populaarseimatest õppekavadest, mis jaguneb omakorda neljaks erialaks: pärimusmuusika, rütmimuusika, helitehnoloogia ja koolimuusika. Muusikaosakonnas õpib hetkel 146 tudengit.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: