Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

EiK ja Tanel-Eiko Novikov ei teadnud üksteise muusikast enne koostöö alustamist mitte midagi

7. juulil toimub Vango imedemaal rändav muusikafestival nimega Võnge 2018, kus astuvad teiste seas koostööprojektiga üles ka "Klassikatähed 2018" võitja Tanel-Eiko Novikov ja räppar EiK. Poisid rääkisid ERR-ile, kuidas nad koos musitseerima juhtusid ja millised on senised muljed koostööst. Nad tunnistasid, et ei teadnud üksteise loomingust enne tutvumist midagi.

"Võnke korraldaja Tarmo Sikk kirjutas mulle Facebooki sõnumitesse – kuskil kaks kuud enne seda, kui me hakkasime esimest proovi tegema – et teie nimed [Tanel-Eiko vs EiK – toim] on hästi sarnased, kas te tahaksite koostööd teha. Guugeldasin natuke ja leidsin, et vau, väga kõva vend, ja siis muidugi tegime," rääkis EiK, kodanikunimega Eik Erik Sikk.

Novikovi sõnul oli ta kohe ka ise nõus EiKiga koostööd tegema, sest on viimase viljeleva žanri austaja. "Edasi sündis EiKil mõte kutsuda kaasa kitarrist Mattias. Super mõte. Nüüd me siis kolmekesti oleme ja loome muusikat," rääkis Novikov.

EiK teadis Tanel Eikot tänu "Klassikatähtedele" ja sellele, et mõned inimesed on Muusikakeskkoolist tema kooli üle tulnud. "Aga muidu ei olnud mitte mingisugust kokkupuudet."

Novikov tunnistas, et puutus EiKi loominguga kokku siis, kui Tarmo Sikk teda talle tutvustas. "Minul oli täpselt samamoodi Taneliga," märkis EiK.

"Aga looming jättis väga hea mulje. Ega muudmoodi ei saagi ju sünergia sündida," nentis Novikov.

Praegu on poiste kavasse plaanitud neli koostöölugu. "On Taneli kava ja koostöökava, selline 45 minutit pikk kava tuleb. Hästi huvitav," sõnas EiK. Novikov omakorda on kindel, et kava tuleb väga mitmekesine. "Iga inimene leiab endale midagi."

EiK märkis, et sellist asja ei ole, et ühe või teise žanr jääks kavas domineerima.

"Akustilist muusikat, või üldse pillidega muusikat – ma olen eelnevalt teinud hästi palju elektroonilist muusikat – olen ma alles viimase aasta või pooleteise jooksul tegema hakanud ja nüüd selline võimalus selliste löökpillidega eksperimenteerida – see on väga kõrvalekalduv minu eelnevast stiilist. Aga see on kuidagi väga isikupärane ja mulle väga meeldib sellist asja teha. See läheb minu isiksusega kokku," kirjeldas EiK.

"Just n-ö levižanrites on tembraalne mitmekesisus ja tembraalne eksperimenteerimine väga oluline ning minu meelest ei ole otseselt ühtegi teist pillirühma, kus oleks löökpilli alal nii palju erinevaid tembraalseid võimalusi. Nii et see, kuidas me oleme katsetanud ja proovinud igasuguseid uusi asju, see on olnud väga silmiavav," lisas Novikov.

Mõlemad poisid kinnitasid, et see ei jää nende viimaseks koostööks.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: