Koguperelavastus "Mowgli" paneb näitlejate füüsilise poole proovile

Põlvamaal Eesti maanteemuuseumsi esietendub täna teater Must Kast koguperelavastus "Mowgli".

Tuntud lugu karvutust džunglipoisist tuuakse vaatajateni haaravas ja tempokas vormis, kus näitlejad kehastuvad loomadeks ning jäävad nendeks kuni etenduse lõpuni. Kuid Mowgli esitab ka ülisuure väljakutse nii näitlejatele kui ka lavastajale, sest tegemist on ülihead füüsilist vormi nõudva tükiga, mis eeldab täielikku kohalolu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Tempokus tuleb sellest, et see peab olema väljakutse mulle ja näitlejatele, et nad läheks pea ees ja tuleks välja higistena. Mowgli võimaldab teha asju, mida klassikalises psühholoogilises draamas ei ole, sellised loomalikud tegelased ja päriselt loomad," rääkis "Mowgli" lavastaja Birgit Landberg.

"Mowgli" liikumisjuht, Bagheera osatäitja Jaanika Tammaru sõnul räägib trupi kasuks ühtne kogemus. "Trikkide järjest seadmine ei ole väga suur väljakutse, küll aga see loomalik olek kaks tundi ja kuidas Mowgli eristub loomadest," selgitas Tammaru.

Koguperelavastust "Mowgli" mängitakse Põlvamaal Varbusel Eesti maanteemuuseumis kuni 22. juulini.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: