Klaaspärlimäng lõpetab keelpilliorkestri kontserdi ja Anna Litvinova näitusega

Anna Litvinova
Anna Litvinova Autor/allikas: Pressimaterjalid

Selleaastane Klaaspärlimäng lõpetab täna oma festivalimelu kontserdiga "Summa summarum", milles teeb kaasa solistidest koosnev mini-keelpilliorkester. Vilde ja Vines avatakse Anna Litvinova eksklusiivne näitus, mille taiesed on loodud festivali kontsertide vahetutest emotsioonidest.

Festivali lõppkontserdil kõlavad Pärdi, Vähi, Gorecki, Wireni ja Bruchi teosed. Läänemere piirkonna muusikat esitab Poolast pärit Baltic Neopolis Virtuosi.

Kontserdi pealkiri "Summa summarum" ehk kokkuvõte võtab festivali kokku ning harmoneerub hästi Arvo Pärdi teosega "Summa". Peeter Vähi lühiteose "To the Mother" sünnilugu on üsna eriline: muusika ilmus heliloojale valmis kujul unenäos ning väidetavalt on kirja pandud vaid nelja-viie tunni jooksul.

Kunstnik Anna Litvinova on on kuue festivalipäeva jooksul maalinud üheksa lõuendit otse kontsertide ajal, ühendades vaid talle eriomasel moel maalikunsti ja helikunsti momentumid. Müüginäitus avatakse täna kell 17 Vallikraavi tänava Vilde ja Vines. Näitust saab vaatama minna augusti lõpuni.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: