Piirsalu elanikud toovad küla auks rahvani vabaõhulavastuse ja filmi

Foto: ERR

Läänemaal asuva Piirsalu küla esmamainimisest möödub tänavu 500 aastat ning selle puhul toovad kohalikud elanikud rahvani küla ajaloo ainetel põhineva vabaõhulavastuse, millest valmib ühtlasi ka film. Reedel toimus lavastuse peaproov.

Piirsalus on pikk teatritegemise traditsioon ja külal on ka värvikas ajalugu, mille osaks on nii sajanditevanune Laasu tammepuu kui ka kuulsad persoonid nagu Koluvere krahv ja seal suvitanud Anton Hansen Tammsaare, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Meil siin piirkonnas sellist suurt ettevõtlust ei ole ja suuri kohvikutepäevi me selles mõttes teha ei saa, aga mis jääks ajaloole mälestuseks? Sellega seoses oligi mõte, et tuua nooremale põlvkonnale ka ja uutele elanikele nähtavale selle küla lugu," selgitas Piirsalu külavanem Lea Lai.

Lavastus võetakse üles ka filmilindile. Lavastuses lööb kaasa mitukümmend Piirsalu inimest.

"Kõik on endast parima andnud ja oleme saanud proovid tehtud. Katsuge ise 40-50 inimest suve ajal kokku saada korraga ühte tööd tegema. Mis see näitlemine on ka kui üks töö tegelikult. Eks ta lõbu on ka, aga töö on ta ka," ütles Piirsalu elanik Sven Köster.

Vabaõhulavastust "Näed talu minemist, näed talu tulemist" mängitakse Piirsalus Liiva talumuuseumis sellel laupäeval ja vaid ühe korra.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: