Juubeliaasta toob Eestisse Euroopa suurima koorifestivali

The Swingles
The Swingles Autor/allikas: Pressimaterjalid

Laupäeval, 28. juulil saab Tallinnas alguse Euroopa suurim rahvusvaheline koorifestival Europa Cantat 2018, mille avakontserdil Vabaduse väljakul astub üles The Swingles Suurbritanniast. Juubeliaastal esmakordselt Eestis toimuv festival toob Tallinnasse üle 4500 lauluhuvilise ja koorimuusikaeksperdi 50 riigist üle maailma.

"Suur rõõm on just juubeliaastal üle 4000 koorilaulja Eestisse külla kutsuda," sõnas Riigikantselei EV100 programmi juht Maarja-Liisa Soe. "Lauluseltskond ei tule tühjade kätega, sest kingitusena Eestile korraldatakse 3. augustil Tallinna Lauluväljakul enneolematu kooripidu "Palju õnne, Eesti!". Lisaks paljule põnevale on festivali programmis üle 100 kontserdi ning esitamisele tuleb 12 uudisteost," lisas Soe.

Festivali peakorraldaja Kaie Tanneri sõnul on laiem eesmärk kinnitada Eesti tugevat positsiooni maailma koorimuusika kaardil. "Tallinnasse tulevad rahvusvahelised promootorid ja kontserdikorraldajad, kellele saame näidata meie kõrgel tasemel dirigentide ja kooride tööd ning heliloojate loomingut, tutvustada siinseid muusika salvestamise, koorilaagrite ja kontsertide korraldamise võimalusi," lisas Tanner.

Europa Cantat 2018 toimub 27. juulist 5. augustini Tallinnas, juubeliaastal on festivali pealkirjaks "Miljon viisi laulmiseks". Festivalil astuvad teiste seas üles jazz-koor Vocal Line (Taani), Sise-Mongoolia noortekoor, Hong Kongi lastekoor ja paljud teised. Esinejate seas on ka Eesti esinduskollektiivid Estonian Voices, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Eesti Rahvusmeeskoor ning Vox Clamantis.

Pealkiri "Miljon viisi laulmiseks" haakub festivali ühe peateemaga: muusika uued väljendusvahendid ja seosed teiste kunstiliikidega ning suurema kuulajaskonna hõlmamine.

 

Mitmekülgne ja laiaulatuslik festival on hariva kallakuga, vältides teadlikult kooridevahelist võistlemist. Programmis on õpitoad, üle 100 kontserdi nii kontserdisaalides, vabaõhulavadel kui linnaruumis, esiettekanded, dirigentide ja heliloojate programm, noorte kultuurikorraldajate õppeprogramm, Music Expo, rahvusvaheliste muusikaorganisatsioonide kohtumised ja Euroopa kooriloomingu auhinna üleandmine.

Festivali programm on leitav siit.

Toimetaja: Daniel Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: