Briti vokaalansambel The Swingles avab Vabaduse väljakul koorifestivali Europa Cantat

The Swingles
The Swingles Autor/allikas: Facebook

28. juulil kell 20.00 toimub Vabaduse väljakul rahvusvahelise muusikafestivali Europa Cantat 2018 avakontsert, mille peaesinejaks on vokaalansambel The Swingles Suurbritanniast.

Esmakordselt Eestis aset leidev Euroopa suurimaid koorimuusikasündmusi toob Tallinnasse üle 5000 lauluhuvilise ja koorimuusikaeksperdi 50 riigist. Lisaks on festivali korraldamisega seotud pea tuhat inimest, kelle seas on dirigendid, koorilauljad, muusikud ja vabatahtlikud.

Festivalil astuvad üles jazz-koor Vocal Line (Taani), Sise-Mongoolia noortekoor, Hong Kongi lastekoor ja paljud teised. Esinejate seas on ka eesti esinduskollektiivid Estonian Voices, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Eesti Rahvusmeeskoor, Vox Clamantis ja paljud teised.

"Meie teada on Europa Cantat 2018 suurima registreeritud osavõtjate arvuga muusikafestival, mis Eestis kunagi toimunud. Peaaegu kõik Tallinnas asuvad saalid ja ruumid, milles võimalik laulda, on meie poolt broneeritud," rääkis peakorraldaja Kaie Tanner.

"Europa Cantat on muusikafestival, mille käigus saab suurpärase ülevaate maailma koorimuusika hetkeseisust," lisas Tanner. "Tallinnasse tulevad rahvusvahelised promootorid ja kontserdikorraldajad, kellele saame näidata meie kõrgel tasemel dirigentide ja kooride tööd ning heliloojate loomingut, tutvustada siinseid muusika salvestamise, koorilaagrite ja kontsertide korraldamise võimalusi ehk meie laiem eesmärk on saada Eesti tugevalt maailma."

Festivali raames tulevad esiettekandele 12 teost, lisaks välisheliloojatele ka Galina Grigorjeva "Alliluja" segakoorile ja Tõnu Kõrvitsa "Windy Nights" neidudekoorile.  

Rahvusvaheline koorifestival Europa Cantat toimub Tallinnas kuni 5. augustini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: