Kadrioru pargi aednikemaja arhitektuurivõistluse võitis Kai Süda ja Risto Parve kavand ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kadrioru pargi aednikemaja võidutöö
Kadrioru pargi aednikemaja võidutöö Autor/allikas: Pressimaterjalid

Kadrioru parki planeeritava aednikemaja arhitektuurivõistluse võitis Karisma arhitektid OÜ ideekavand. Võidutöö autoriteks on arhitektid Kai Süda ja Risto Parve.

"Teise ja kolmanda preemia otsustas žürii jagada võrdselt, sest need tööd olid mõlemad väga head, kuid samas äärmiselt erinevad," ütles žürii esimees, Tallinna abilinnapea Andrei Novikov. Jagatud teine ja kolmas preemia läksid Arhitekt Must OÜ-le ja KAVAKAVA OÜ-le. Ergutuspreemiad said OÜ Stuudio Tallinn ja Molumba osaühing.

"Kokku esitati ideekonkursile 14 võistlustööd. Ideekonkursil hindasime nii ideekavandite visuaalset sobivust kui ka funktsionaalsust ning jälgisime, et arhitektuurne lahendus oleks eelarve piires teostatav," ütles Novikov.

Žürii tõstis eriti esile, et võidutöös on põnevalt ja oskuslikult seotud aednike töised toimetamised avalike funktsioonidega. Ka hoone sisu on planeeritud lennukas ning Kadrioru parki rikastav. Lisaks Kadrioru pargi töötajate töötingimuste kaasajastamisele on hoone avatud ka linnakodanikele ja külastajatele.

Kadrioru pargi direktori Ain Järve sõnul kujuneb kavandatavast hoonest terviklikult toimiv aiandikompleks Kadrioru pargi hoolduseks vajalike ruumidega – kasvuhooned, hooldustehnika hoiuruumid, töökojad, laoruumid ning personali töö- ja abiruumid.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: