Fotod. 120 noort esitasid Viljandimaal pärimusmuusikat

Kolmapäeval esitasid Viljandimaal Kõpu laululaval pärimusmuusikat ja rahvatantse 120 noort. Ees seisavad esinemised Viljandi pärimusmuusika festivalil.

Viljandimaal Kõpu laululaval andsid ühiskontserdi Eesti ETNO ja laste ETNO laagrites osalenud, kes astuvad üles ka täna algaval Viljandi pärimusmuusika festivalil.

"Kõlas rahvamuusika Eestist ja kaugemalt, mida sel suvel ETNO laagrites koos õpiti. Laagrid andsid noortele keelpillide, puhkpillide ja löökpillide mängijatele ja harrastajatele võimaluse veeta aega pilli harjutades ja muusikat tehes. Üle pika aja õpiti tänavu ETNO laagris taas rahvalaule," rääkis Eesti ETNO laagrite projektijuht Margit Kuhi.

50-le laagris osalevale alla 16-aastastele anti võimalus esineda koos rahvusvahelise Eesti ETNO rahvamuusikaorkestriga. "Tõime lavale kokku 120 noort rahvamuusikut," lisas Margit Kuhi.

26.-29. juulil toimuv XXVI Viljandi pärimusmuusika festival on pühendatud Eesti Vabariigi sajandale sünnipäevale. Juubeliaastal on noorte muusikute päralt nii suured kui ka väikesed lavad, et üllatada Viljandi folgi külastajaid värske energiaga. 

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: