Suvemütoloogia. Rannamõnud

Foto: Scanpix/Õhtuleht

Alates 2. juulist kuni 5. augustini räägivad Urmas Vadi ja Peeter Helme igal hommikul Vikerraadios eestlaste suveharjumustest: meie suve omapäradest, mõnudest, nuhtlustest ja traditsioonidest ehk – suvemütoloogiast.

Ujumine on üks asi, aga tegelikult saab rannas teha veel kõike muud – ja tehaksegi. Olgu selleks siis lihtsalt päevitamine või lebasklemine, raamat näpus või peas klapid, kust loodetavasti kõlab Vikerraadio, või siis midagi aktiivsemat: liivalosside ehitamine, kõikvõimalikud rannaliiva jaoks kohandatud pallimängud nagu rannavõrkpall või rannajalgpall, või siis lendava taldriku loopimine, petank, tuulelohe lennutamine, suurema karjaga võib mängida rahvastepalli või siis lihtsalt loopida rannapalli. Seda võib muide vabalt teha ka vees.

Aga ega rannategemised sellega ei piirdu. Rannas on tore süüa ka jäätist. Ja võileiba. Ja muidugi praetud kana. Või värskeid soolakurke. Ehk siis rannas võib pikniku pidada – kui pole just tuuline ilm või puudub soov haugata liivaterakesi.

Ja muidugi on rannas tore ka mõõdukalt juua. Mingit kokteili – on olemas terve rida just suve jaoks mõeldud kokteile. Ma ei tea küll isiklikult kedagi, kes teaks kedagi, kes neid tahab, aga mis siis ikka – olemas nad on. Mõnus on juua ka mullidega veini. Ja muidugi vana head õlut. Aga seda kõike pärast ujumist, eks?

Enne ujumist võib kõrre kaudu mulistada limpsi. Või jäätisekokteili. Või siis jääteed – aitab ka liigsest päikese käes lesimisest tekkinud unisuse vastu.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Vikerraadio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: