Lavastaja Peep Maasik: Toomas Nipernaadi ei ole paha mees

Foto: Kevin Kohjus/Temufi

Tori vallas, Linnamehe puhkekeskuse tiigi kaldal esietendus värskeõhulavastus "Toomas Nipernaadi". Ott Kiluski dramatiseeringu tõi lavale MTÜ Temufi, lavastaja Peep Maasik soovib näidata, et Nipernaadi ei ole sugugi paha mees.

August Gailiti novellidest koosnev ränduriromaan "Toomas Nipernaadi" sai sel aastal 90-aastaseks. Ott Kilusk on dramatiseeringut tehes lähtunud peamiselt neljast novellist: "Toomas Nipernaadi", "Pärlipüüdja", "Kaks svidrilindu-paabukest" ja "Seeba kuninganna".

"Aktuaalne kaamera" käis "Nipernaadit" vaatamas esietenduse eelsel läbimängul. Temufi trupp mängib lustlikult ja innuga, Pääru Oja kehastatav Toomas Nipernaadi ongi täpselt see luiskaja, keda kõik naised, ja mitte üksi nemad, uskuma jäävad.

Pääru Oja ei tahtnud oma rollist eriti rääkida ja ütles, et etendus näitab, mis välja tuleb. Aga tõdes, et kuum ilm tegi näitlejatel proovide tegemise raskeks.

"Muidugi, päeval oli väga raske proovi teha. Sest siin oli tõesti meil 35 kraadi ja rohkem veel vist siin päikese käes. Siis sai korra jälle pea vette kastetud ja siis sai [edasi minna]. Proovi alustada oli raske. Kui proov juba käima läks, siis ta läks," ütles Oja.

Lavastajal Peep Maasikul oli "Nipernaadi" kontseptsioon juba ammu valmis.

"Eks kontseptsioon võib teatud määral muutuda. Ta ikkagi on valmis, päris niisama ei tule, et hakkame miskit tegema. Mõte oli olemas, seda ma dramaturgile juba selgitasin. Ja ma tahan üle korrata, et Toomas Nipernaadi ei ole paha mees. Ma loodan, et minu tükk toob selle välja," ütles Maasik.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: