Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti keeles ilmus esimene põhjalik raamat Viktor Tsoist ja ansamblist Kino

Kino liikmed 1986. aasta sügisel Tallinnas jalutamas Pikal tänaval enne kontserti
Kino liikmed 1986. aasta sügisel Tallinnas jalutamas Pikal tänaval enne kontserti Autor/allikas: Nikolai Krasnopevtsev

"Täht nimega Viktor Tsoi" autor Vitali Kalgin on muusik ja muusikaajakirjanik, kes on kirjutanud artikleid ja mitmeid raamatuid Kino ning teiste vene bändide kohta. Raamatu avaldas kirjastus Tänapäev, tõlkis Ülar Lauk ning kujundas Andres Tali.

Viktor Tsoi (1962–1990) oli ansambel Kino laulja ning enamiku lugude autor. Kino tuli kokku tollases Leningradis aastal 1982 ning sai kiirelt tõeliseks kultusbändiks, kelle muusikat kuulati üle Nõukogude Liidu. Ansambel jõudis tegutseda kõigest umbes kaheksa aastat, kuni Viktor Tsoi hukkus Lätis traagilises liiklusõnnetuses.

Kuigi Kino läks pärast seda laiali, on nad siiani oma populaarsed oma ajatute lauludega. Raamatus võetakse kokku kogu nende tegevusaeg, palju on erinevate inimeste isiklikke mälestuskilde kohati üsna pöörasest elust ja ajastust, ka mitmetest kontsertidest Eestis. Samuti leidub erafotosid ka bändi Eestis veedetud ajast.

Eelmisel nädalal jõudis kinodesse ka Kirill Serebrennikovi film "Suvi", mis jutustab Kino algusaegadest ning omaaegsest Leningradi muusikaelust.

16. augustil toimub Vabaduse väljaku kõrval Harjumäel mälestuskontsert "Tsoi laulud", mida on mitmeid aastaid korraldanud Timur Ilikajev.

Toimetaja: Daniel Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: