Fotod ja saade: rakverelased kuulasid ühiselt Klassikaraadiost Pärti ({{commentsTotal}})

Foto: Lisete Velt/ERR

Rakvere elab helilooja Arvo Pärdi sünnipäevalainel. Pärdi kodulinnas kogunes rahvas laupäeval keskväljakule ühiselt Klassikaraadio saadet "Teekond Pärdiga" kuulama.

Ühisele raadiokuulamisele eelnes inspiratsiooniretk jalgratastel, mille käigus läbisid ratturid oma teekonnal kuulamispunkte, kus kõlaritest kostusid katkendid Arvo Pärdi teostest.

Rattasõit polnud juhuslik valik. Nimelt on rattasõit ja sellega seotud liikumine veedelnud Arvo Pärti kogu elu. Noorpõlves oli tulevasel heliloojal suur janu muusika järele ja ta käis jalgrattaga Rakvere keskväljakul tiirutamas, et kuulata valjuhääldist sümfooniakontserdi raadioülekannet.

"Kuulasin raadiot nagu näljane hunt, igat heli, mis sealt tuli. Muidugi muusikat eelkõige," meenutas Arvo Pärt oma noorpõlveaegseid, liikumisel toimunud kokkupuuteid muusikaga. "Janu oli nii suur, et silmapiiril ei olnud midagi, mis oleks võinud selle välja vahetada või janu kustutada."

Rakvere keskväljakul kõlanud Klassikaraadio saade "Teekond Pärdiga" on järelkuulatav ja sobib nii keskendunult kodus kõrvaklappidega kuulamiseks kui ka liikumist nautides jalgrattal või jalutades, samuti autoroolis istudes. Mõned rakverelased tegidki seda omapäi kulgedes.

Arvo Pärt tähistab oma 83. sünnipäeva 11. septembril.

Toimetaja: Merilin PärliHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: