Rakveres sai allkirjad Arvo Pärdi muusikamaja projekteerimisleping

Rakveres allkirjastati pühapäeval Arvo Pärdi muusikamaja projekteerimisleping. Plaanide kohaselt peaks maja ehitus algama 2021. aastal.

Rakvere Vabaduse platsi planeerimiseks ja Pauluse kiriku restaureerimiseks toimunud projekteerimiskonkursil valiti 136-est võidutööst välja võitja juba 2009. aastal, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Rakvere volikogu kinnitas sel suvel ala detailplaneeringu ja sellega anti luba Pärdi muusikamaja projekteerimiseks.

Kolme saaliga muusikamaja keskmeks on 440 inimest mahutav kontserdisaal.

Rajatise hinnanguline maksumus on viis kuni üheksa miljonit eurot.

"Meil on praegu niimoodi, et on kolm saali. Esimene saal siis kõige suurem, 440 ja natuke peale kohta. Teine kammersaal, 120-kohaline, ja tantsusaal lisaks. Loomulikult galerii kahe ruumiga, et me saaksime Rakveres väärikaid näitusi teha ja performance'i lisaks veel," selgitas Rakvere linnapea Marko Torm.

2009. aastal Rakvere linnavalitsuse poolt korraldatud arhitektuurivõistlus, mille abil sooviti leida ideelahendus Rakvere Vabaduse platsi planeerimiseks ja Pauluse kiriku restaureerimiseks, kujunes taasiseseisvunud Eesti üheks suuremaks. Laekus 136 võistlustööd maailma eri nurkadest alustades kodumaast ja teistest Euroopa riikidest kuni lõpetades India, Tšiili, USA, Kanada, Jaapani ning Hongkongiga, edastas Rakvere linnavalitsus juulis. 

Ideekonkursi tingimused sätestasid, et võitnud ideekavandi teostamiseks korraldatakse väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetlus ning osalema kutsutakse ja läbirääkimisi peetakse ideekonkursi võitjaga. Ideekonkursi võitis Ainesidemos OÜ, hilisema nimega Celander Projekt OÜ. Ideekavandi autorid on arhitektid Kristiina Aasvee, Kristiina Hussar ja Anne Kose, kes nüüd on kokku tulnud selle projekti jaoks Stuudio KAH OÜ näol. 

Väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetlust "Arvo Pärdi muusikamaja projekteerimine" alustati möödunud aasta septembris. Läbirääkimiste tulemusena esitas ühispakkumuse Stuudio KAH OÜ ja AKK Projekt OÜ. Projekteerimistööd kestavad hinnanguliselt kuni kaheksa kuud. Eelprojekti tellijapoolsel heakskiidul koostatakse põhiprojekt, mis on aluseks ehitusmaksumuse arvutamisele ning Arvo Pärdi muusikamaja ehitamise riigihanke korraldamisele.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: