Tutvustati Pärdi kontserdimaja projekteerimise tulemusi

Täna tutvustati Rakveresse planeeritava Arvo Pärdi nimelise kontserdimaja projekteerimise tulemusi.

Pärdi kontserdimajja tulevad lisaks 477 kohaga kontserdisaalile kammersaal, tantsusaal ja galerii. Arhitektid on püüdnud säilitada Pärdi kontserdimaja südameks olevat pikka aega võimlana kasutuses olnud Pauluse kirikut võimalikult palju, vahendas Aktuaalne kaamera".

Stuudio KAH arhitekt Kristiina Aasvee ütles, et kehand säilib sellises mahus nagu ta kunagi ehitati. "Sinna on järgnevalt tehtud palju lisandusi nõukogude ajal. Neid oleme välja puhastanud, kohati säilitanud. Ajalolised konstruktsioonid kõik säilivad ja see üldmulje Alar Kotli ideest rekonstrueerub nii-öelda," lausus ta.

Rakvere linnavolikogu esimees Mihkel Juhkami ütles, et juunis saadakse teada maksumus ja siis vaadatakse, kui palju on jõudu ja lisaraha saamise võimalusi. "Pärast seda saaksime sondeerida pinda, pidada läbirääkimisi võimalike rahastajatega. Hanked ja muud protsessid võtavad ka oma aja. Ideaalis võiks selle ehituse algus olla aastal 2020," lausus ta.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: