Londonis esitletakse Arvo Pärdi heliinstallatsiooni "Mälu ja valgus"

Video: Kristel ÜksväravFoto: Kristel Üksvärav

Londonis Victoria ja Alberti muuseumis esitletakse täna Arvo Pärdi heliinstallatsiooni "Mälu ja valgus". Londoni disaininädala jaoks loodud teos koosneb Pärdi muusikast ning Londoni disainifirma Arup loomingust. Installatsiooni inspiratsiooniks on Arvo Pärdi sõnad.

"Ta räägib sellest, kuidas inimese hing on kõige olulisem instrument ja alles seejärel tuleb muusika. See sisemine instrument peab kõigepealt olemas olema, et muusika saaks mõjule pääseda. Muusika on nagu valge valgus, mis läbi meie alateadvuse prisma jaguneb erinevateks värvideks ja saab nähtavaks. See on ilus mõte ja seda sama see installatsioon väljendabki," rääkis Eesti filharmoonia kammerkoori peadirigent Kaspars Putniņš "Aktuaalsele kaamerale".

Installatsiooni kuraator Clare Farrow kirjeldas, et disainifirma on loonud kaare, mis väljendab Pärdi ideed sellest prismast. "See on läbipaistev, et saaks kogeda ka Norfolki muusikatoa ilu. Need värvid on justkui muusikainstrumendi keeled,
mis on ühenduses Arvo Pärdi sõnade ja muusikaga," kirjeldas ta.

Lisaks Arvo Pärdi installatsioonile on muuseumis veel mitmeid vaatamist väärt installatsioone. Näiteks liimpuidust ehitis, mis viitab kliimamuutustele ning ülerahvastumisest tingitud ruumikitsikusele.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: