Ajakiri Stereophile valis septembrikuu plaadiks albumi Arvo Pärdi sümfooniatega

Arvo Pärt ja Tõnu Kaljuste pärast
Arvo Pärt ja Tõnu Kaljuste pärast "Te Deumi" esitust Kaarli kirikus. Autor/allikas: Europa Cantat

Aprillis plaadifirma ECM alt ilmunud album "Arvo Pärt. The Symphonies" on leidnud välismeedias hulgaliselt kajastamist. Pea 60-aastase ajalooga New Yorgis välja antav ajakiri Stereophile on nüüd avaldanud oma septembrikuu plaadi, milleks on valitud album Arvo Pärdi nelja sümfooniaga.

See on esimene salvestis, millel on avaldatud koos kõik Pärdi sümfooniad. Need helilooja eri loomeperioodidest pärit orkestriteosed on plaadile jäädvustatud NFMi Wrocławi filharmooniaorkestri ja Tõnu Kaljuste esituses.

Kaljuste ja Wrocławi NFM-i filharmooniaorkester salvestasid kõik neli sümfooniat Poolas Wrocławi rahvuslikus muusikafoorumis, sümfoonia nr 3 salvestus leidis aset 2015. aasta oktoobris, sümfooniad 1, 2 ja 4 jäädvustati 2016. aasta augustis.

Tõnu Kaljuste on salvestanud hulgaliselt Pärdi teosed, mis on koostöös ECM-iga jõudnud plaatidele "Te Deum", "Litany", "Kanon Pokajanen", "Orient. Occident", "In Principio". 2014. aastal pälvis Kaljuste Arvo Pärdi autoriplaadiga "Adam`s Lament" Grammy muusikaauhinna parima kooriesituse kategoorias.

Ajakiri Stereophile on väljaanne, mis kajastab kõrgekvaliteedilise audiotehnika viimaseid saavutusi, soovitab, testib ja arvustab tooteid, levitab plaate ja toob esile parimaid albumeid. Iga kuu valib ajakiri uue kuualbumi, igal aastal aga toob välja "Salvestised, mille eest võiks surra" (Records to Die For). 1962. aastal asutatud ajakiri tegutseb New Yorgis.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Allikas: Nargenfestival

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: