Laurentsius ja Katrin Piile avasid Haus galeriis ühisnäituse

Õpetaja ja õpilane – kunstnikud Lauri Sillak ja Katrin Piile avasid Haus galeriis ühisnäituse "Kata & Laurentsius. Anatoomilised afektid", kus vägagi erinevad tööd hakkavad hingama samas rütmis.

Näitus kasvas välja kunstnike eelmisest ühisloomingust, kus kitšlikud roosiõied olid sätitud baroksetesse raamidesse. Lauri Sillaku ehk Laurentsiuse sari "Metallsüda" peegeldab kunstnikule iseloomulikku kirge õhkõrna teose ja jõulise raami suhtesse. Katrin Piile kolmeosaline põhitöö jutustab tegelikkusest, illusioonist ja dokumentatsioonist.

"See põhineb värvipaletil, millest on maalitud suurendus ja sellest on omakorda maalitud dokumentatsioon. Mulle meeldivad lihtsad ideed, aga teha need hästi detailselt, et sul oleks võimalik minna töösse sisse ja sealt välja ka tulla. See hakkab toimima nii mitmel erineval tasandil," rääkis "Aktuaalsele kaamerale" kunstnik Katrin Piile.

Sillaku okaskrooni kammitsetud koljudega astuvad dialoogi Piilaku ülidetailsed pastapliiatsijoonistused sarjast "Õnnelik luu" mis sai alguse koos sõbraga Kanada metsast leitud loomaskeletist.

Ta keeras ühe luu teistpidi ja ütles, vaata, happy bone ja mul tekkis täielik kinnisidee nendega. Teisel päeval läksin kohale, tegin pildi ja kolmandal päeval korjasin kõik luud ära. Seal on iroonia, et rõõmus nägu, erinevad karakterid, aga samas on see luu, morbiidne teema," lisas Piile.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: