Narva kunstigalerii avab oma hoidla Lavretsovide kunstikoguga

Narva Muuseumi kunstigaleriis avati uus püsinäitus linna kultuurielus olulist rolli mänginud metseenide Lavretsovide kunstikogust. "Lavretsovide kollektsiooniga" alustab Narva kunstigalerii oma hoidla avamist laiemale publikule.

Narva viinavabrikandi Sergei Lavretsovi ja tema abikaasa Glafira poolt linnale enam kui 100 aastat tagasi pärandatud kunstikogust sai Narva muuseumi varamu, vahendas "Aktuaalne kaamera". Praegu võib Narva kunstigaleriis näha, mida kujutas endast esialgne ja originaalne kollektsioon.

Narva kunstigalerii kuraator Deniss Polubojarov sõnas, et tegemist oli 19. sajandile väga tüüpilise kogumisvaimustusega, mis aga aja jooksul muutus professionaalsemaks kollektsioneerimiseks. "Tööd, mida me näitusel esitleme, omavad tegelikult väga kõrget ajaloolist ja kultuuriloolist väärtust."

Lavretsovide maalikogus on Vene tuntumatest kunstnikest esindatud Aivazovski, Šiškin, Lagorio, Makovski ja Neff. Narva muuseum on võtnud suuna hoidlate avamisele ja pikalt peidus olnud maalide eksponeerimisele. Tulevikus võiks kunstigalerii hakata kandma nime Kunsti Ladu või lühidalt KuLa.

"Me oleme tõepoolest kunstide hoidla ja ladu. Galerii kõlab väga pretensioonikalt ja mõnikord pompoosselt, kuid kaasaegne elu meenutab pigem just ladu, kus me võtame vastu, peidame, toome välja, uurime, hiljem jälle peidame, mõnikord unustame," mainis Polubojarov ja kinnitas, et nimes Kunsti Ladu on ehk rohkem soojust ja ausust.

Lisaks Lavretsovide kollektsioonile tuuakse mõne aja pärast publiku ette portreekogu kõigist Romanovite tsaaridünastia valitsejatest, Narva linnakodanike portreed alates 16. sajandist ning valik Eesti maalikunstnike töödest.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: