Andres Tali: tahan, et vaataja suhestuks mu töödega ilma kontseptuaalse saatetekstita

Foto: SILLE ANNUK / POSTIMEES / SCANPIX

Andres Tali näitus "DEL-TIT-Nu / uN-TITLED" on saateteksti põhjal fragmentaarne, kontekstist välja rebitud, lõpetamata ja ebaadekvaatselt vormistatud. ERR kultuuriuudiste meeskond ei lasknud end sellest heidutada ja käis Hobusepea galeriis seda vaatamas.

"Teatud mõttes me oleme hakanud väljuma ajast, kus iga näitusega pidi kaasas käima vähemalt A4 täis kontseptuaalset ja selgitavat teksti. Mina tahtsin, et need tööd räägiksid ilma selle tekstita, et vaataja saaks nendega vahetult suhelda ilma, et ta peaks läbi lugema 10 lk teksti, et sellest kontseptsioonist aru saada," selgitas Tali "Aktuaalsele kaamerale".

Esmapilgul haakumatutest osadest moodustub kiiresti tervik, mis kõneleb ajast, liikumisest, eemaldumistest ja lähenemisest.

Samamoodi [nagu] galaktikad kosmoses – ongi olemas niisugune filosoofia suund, mis ütleb, et elu lõpupoole sa lähed põhilistele või elementaarsetele asjadele uuesti lähemale. Minu eesmärk on olnud teha asjad võimalikult lihtsaks, nagu matemaatikas, et elu tuleb taandada hästi lihtsatele tehetele ja et elu ei ole keeruline, vaid ongi ainult armastus, sündimine ja surm. Lihtsad ja elementaarsed asjad."

Tagurpidi aega tiksuvaile ja lainetena rulluvaile Installatsioonidele sekundeerivad suuremõõtmelised arvutigraafilised paneelid.

"Poleeritud metalli ei ole peetud siiamaani ekspressiivseks kunstimaterjaliks, aga mulle meeldis mõte trükkida asjad metallile. Nad on nüüd trükitud suurtele alumiinium plaatidele, mis näeb äärmiselt elegantne välja ja annab talle mingisuguse avatud mõõtme, et ta on nii kunstiobjekt kui ka dekoratiivne. See on võib-olla see, mida peetakse kaasaegse kunsti puhul ebakohaseks praegu, aga minu arust nad näevad head välja," lisas Tali.

Andres Tali näitus Hobusepea galeriis on avatud oktoobri keskpaigani.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: