Jaanus Nõgisto usub, et tema "Päikesepoisist" suurema süvenemisastmega muusikafilme nüüdsel ajal sageli ei näe

Filmi
Filmi "Päikesepoiss" autor Jaanus Nõgisto. Autor/allikas: Konstantin Sednev/EESTI MEEDIA/SCANPIX BALTICS

Kinos Artis esilinastub teisipäeval, 2. oktoobril Jaanus Nõgisto autorifilm Risto Joostist "Päikesepoiss". "Sellise süvenemisastmega muusikafilme ja -saateid me nüüdsel ajal sageli ei näe," märkis filmi autor Jaanus Nõgisto. "Selle filmi jaoks ei kirjutanud keegi esmalt stsenaariumi, see ei ole mingi visuaalne autahvel."

Idee dirigent ja kontratenor Risto Joostist film teha sai Nõgisto 2016. aastal, kontserdil, kus Tallinna Kammerorkester ja multiinstrumentalist Tiit Kikas mängisid Mozartit nii tõsiselt kui huligaanselt remiksides. Nõgisto sõnul on oluline Joosti oskus keskenduda ja positsioneerida end otsiva ja loova muusikuna.

"Mind paelus Risto Joosti isiksus, julgus seigelda ilma tagasihoidlikkusse takerdumata muusikakosmoses," ütles ta. Filmi jaoks on protsessi mõtestanud veerandsada Eesti muusikategelast alates Tõnu Kaljustest, Erkki-Sven Tüürist, Neeme Järvist Anneli Peebo, Igor Garšneki ja Tõnu Kõrvitsani.

Nõgisto on enda sõnul uudishimulik inimene ja teinud tööd selle nimel, et vaataja näeks seda, kuidas muusika sünnib. "Olen jälginud Joosti ja tema mõtte- ja töökaaslasi, Tallinna Kammerorkestrit ja muusikasõpru teekonnal eesmärgi püstitamisest kuni tulemuse saavutamiseni," ütles ta.

Filmi jaoks on ta kaamerasilma kaudu vaadelnud Joosti ja orkestrit läbi kahe hooaja, arutelusid, proove, esinemisi ning saanud olla koos kontserdiks valmistuvate orkestrantidega olulised kolm viimast minutit enne lavaleminekut.

Filmi produtsent on Toomas Lepp (Artefilm). Jaanus Nõgisto ja Toomas Lepa koostöös on valmimas ka muusikafilm Tallinna Kammerorkestri 25 aastast.

Filmi esilinastus on osa Tallinna Kammerorkestri 26. hooaja avaüritustest.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: