Risto Joost Tallinna Kammerorkestrist lahkumisest: tegin selle otsuse ise

Saates "OP+" oli külas dirigent Risto Joost, kellest valmis Jaanus Nõgisto käe all dokumentaalfilm "Muusikakosmose päikesepoiss Risto Joost". Juttu tuli nii tema tulevikuplaanidest kui ka senisest tööst Tallinna Kammerorkestriga.

Dirigent Risto Joost kinnitas, et dokumentaalfilmi tegemise mõte tuli talle justkui välgunoolena taevast. "Nagu vanad maestrod räägivad, siis dirigendiamet hakkab ikkagi elu teises pooles, aga kuna ma olen olnud seotud Tallinna Kammerorkestriga juba kuuendat hooaega, siis minu soov oli, et just nemad oleksid fookuses," ütles ta ja mainis, et nende dialoogi tulemusena sünnib lõpuks kaks filmi. "Mul on väga hea meel, et Tallinna Kammerorkestrist sünnib tunniajane film, mida peagi kinodes näha võib."

Dokumentaalfilmi tegemine õpetas Risto Joostile olema hetkes ja andma endast kogu aeg maksimum. "Isegi kui sa arvad, et annad maksimumi, siis tegelikult alati on ruumi," lisas ta ja tõdes, et võib väga hästi ette kujutada, mida tähendab staaride igapäevaelu kaamerate ees.

"Ma võin suure naeratusega öelda, et minu aeg Tallinna Kammerorkestriga on olnud erakordne," ütles ta ja tõi välja, et tema kutsumine sinna oli muusikute soov. "Viimased kuus aastat oleme elanud seda elu sellises rütmis, kus tegemised Tallinna linnas, Eestis tervikuni ja ka maailmas on meid ühendanud, me oleme koos kasvanud läbi erinevate olukordade sellisteks, et suudame olla väga tänulikud."

"Nii perekondlikud sündmused kui ka erialalised tulevikuperspektiivid on mind viinud olukorda, kus on vaja liikuda edasi," kinnitas Joost, mainides, et kõige parem olukord on selleks siis, kus läbisaamine orkestriga on suurepärane. "See on hea pinnas selleks, et kohtuda proovis taas hea tundega, mitte siis, kui on jäänud tunne, et teda ei taha pikka aega orkestri ees näha."

"Keegi ei ole mul palunud lahkuda, ma selle otsuse teinud ise ja selle arutanud läbi ka orkestriga, meil on täiesti üksteise mõistmine," sõnas ta.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "OP+"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: