LGBT filmifestivali korraldaja: oleme jõudnud nüüd sinna, kus tahtsime kohe algul olla

5. kuni 7. oktoobrini toimub Rakveres teist korda LGBT filmifestival Festheart, mida möödunud aastal saatsid piketid ja protestid. "Ringvaates" olid külas ürituse korraldaja Keio Soomelt ja transsooline Susanna, kes kommenteeris kahte festivalil linastuvad filmi.

Festivali korraldaja Keio Soomelt sõnas "Ringvaates", et tegelikult läks ka esimesel korral festival hästi, sest nad said näidata väga häid filme, mida inimesed said vaadata. "Need paar õnnetut protestijat seal kino ees väsisid ka lõpuks ära," ütles ta ja nentis, et aastaga on nad jõudnud sinna, kus tahtsid kohe algul olla. "Pakkuda inimestele võimalust vaadata väga häid filme, ilma et keegi neid selle eest mõnitaks ja terroriseeriks."

"Meil on sel aastal ainult uued ja väga uued filmid, maht on enam-vähem sarnane, võib-olla natukene rohkem on filme, mis räägivad transsoolistest inimestest ja sellest teematikast, ning seda lähtuvalt meie peakülalisest," ütles Soomelt ja tõi välja, et nende peakülaliseks on Michelle Emson. "Ta on transsooline inimene, aktivist ja filmirežissöör, kes on töötanud nii Kanadas, aga ka Ukrainas ja Sloveenias.

"Transsoolised on ka ikkagi inimesed ja elavad oma elu," kinnitas Susanna ja tõi välja, et Eestis on raske transsooline olla. "Minu tööandja nägi mind selgeltnägijate saates, kus ma rääkisin kõike oma elust, pärast mida me läksime riidu ja lõpuks ta vallandas mind."

"Lapsena ma ei saanud aru, et midagi oleks valesti, kuigi mulle meeldis mängida nukkudega ja endale meiki teha," kinnitas ta ja lisas, et tagantjärele mõeldes mõistis ta, et see ei ole ainult mõte peas. "Inimene sünnib transsoolisena."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: