Hämmastavaid väljavõtteid Eesti menukamatest esoteerikaraamatutest

Poolvääriskivide müügiga kaasneb e-poodides jutt nende väidetavast võluväest.
Poolvääriskivide müügiga kaasneb e-poodides jutt nende väidetavast võluväest. Autor/allikas: Jennifer C./Flickr Creative Commons

Mõnikord on teoretiseerimise asemel vaja teha välitöid. Järgnevad tsitaadid on võetud praegu ja viimaste aastate jooksul edetabelites figureerinud raamatutest, kus ei kardeta omavahel segada kõige ootamatumaid teemasid.

Muuhulgas võime lugeda, kuidas öösiti tulnukate poolt äraostetud inimesed kiibistavad meie lapsi, et lapse lömastatud varbaid võiks ravida homöopaatiliselt naistepuna terakestega, lapse ajuvähi põhjus võib olla ema hirm näida rumalana, või et silmavähi raviks tuleks silmamunadele asetada smaragdid ja luumurde soovitatakse ravida magnetitega. Kahtlemata võib öelda, et alljärgnevad lõigud on kontekstist välja rebitud, kuid millises kontekstis selliseid lõike üldse leiduda võib? Selle valiku koostamiseks töötasin raamatukogus ja raamatupoes läbi umbes 35 eneseabi- ja esoteerikaraamatut, kuid kahtlemata annaks nimekirja kerge vaevaga pikendada.

 

Adeline V. Amaryllis, "Valguslapse ema päevik"

"Esimene kõige sagedasem põhjus, kui laps nutab ning ei vaiki mitte ühelgi viisil, kuigi tal on kõik füsioloogilised vajadused täidetud, on see, et laps hoiatab. Ta annab märku, et ta näeb lähenemas temale või pereliikmele kahjulikke enegiaid ja jõudusid ning nendest tingitud ohusituatsioone ja mõjutusi."

"Teine kõige sagedasem nutmise põhjus ongi märguanne, et võõrad olendid ja energiad on juba platsis… Eriti karmid on situatsioonid, kus teise dimensiooni olendid last une pealt kriibivad, küünistavad, aheldavad, lämmatavad."

Kui laps enne autoga sõitma hakkamist nutma hakkab, on arvestatav autoavarii oht.

"Teatud maavälistele rassidele, kes teevad äraostetud inimestega koostööd, on omane rahvamasside käitumist mõjutada kiibistamise kaudu. Nanotehnoloogilisi mikroskoopilise suurusega kiipe sisestatakse  eeterkehasse astraalselt või lausa füüsiliselt… Ühel hommikul avastasin lapse kehal 2-3 cm pikkuse lõikearmi."

 

Mai-Agate Väljataga, "Loomise õpetus II"

"Lemuuria on eksperiment, mis läks vastu taevast. Teadlased arvavad, et see juhtus sellise gaasi nagu metaan tagajärjel… Nüüd käivad Lemuuria otsingud ja ühes venekeelses kanalis räägitakse sellest, et kuskil sügaval maa sees on seitsmekorruseline maja, kus on olemas laboratoorium ja kõrgemad tsivilisatsioonid proovivad seal luua niisugust geeni, mis kindlustaks inimliku kasvamise jumalikuks, loovaks printsiibiks."

"Vene ajal oli Krimmis salajane õppeasutus, kus koolitati inimesi välja luure eesmärgil. Õpetati ka kehast välja käima, et saaks sihtkohas käia ja kõik järele vaadata. Seda on ka Ameerika luure kasutanud."

"Näiteks kui sünnib puudega laps, siis muist hingeosasid on jäänud sinnapoole."

"Maa peal olevad vastandjõud teevad kõik selleks, et meie käbinääre ei oleks puhas…. Kapslis hoiavad meie käbinääret juba ainuüksi tööstused. Hambapastadesse lisatakse fluori ja lisaks teataval hulgal metallitööstuse jääke."

 

Nastja, "Nastja terviseraamat"

Verevähivastane salat

1 õun, 1 sl Kreeka pähkleid (NB! Jäta salatisse nii palju Kreeka pähklite vaheseinu, kui saate, sest need on kõige kasulikumad), 1 aprikoos, oliivõli.

Silmavähk

"Silmavähi tekke põhjuseks on tugev viha selle vastu, mida näete." Silmavähi profülaktikaks ja raviks sobib väga hästi smaragd.

 

Riina Raudsik, "Tagasi tervise juurde"

"Tervis sõltub organismi tasakaalust ning on vale, et Veterinaar- ja Toiduamet keelab mõne inimese jaoks hädavajaliku toidulisandi turustamise Eestis… Väävliühend MSM on aga üliohutu toidulisand."

 

Shelley Keneipp, "Lapsevanema teejuht homöopaatiasse"

Purustatud või lömastatud sõrmed või varbad – Hypericum (naistepuna). Andke iga 15 minuti järel 1 terake, kuni valu leeveneb.

Lülisamba vigastus – hinnake kõigepealt šokiseisundit. Esimese kahekümne nelja tunni jooksul andke lapsele iga 4 tunni järel 1 terake Rhus tox´i (mürksumahh) ning seejärel juba kolme päeva jooksul korra päevas.

Seljavigastused. Pärast traumat suunduge võimalikult kiiresti kraniosakraalteraapiat oskava osteopaadi juurde. (Toim – kraniosakraalteraapia ei ole tavameditsiini osa, selle tulemuslikkust ei ole tõestatud).

Löögid munanditesse – andke otsekohe üks doos Arnica´t (arnika), viisteist minutit hiljem andke üks doos Staphysagriat (sinine delfiinium) ja jätkake vajadusel iga viieteistkümne minuti järel, kokku neli doosi.

Löögid rindu – kui löök oli viha või füüsilise väärkohtlemise tagajärg, andke lapsele 1 terake emotsionaalseks tervenemiseks.

 

Donna Eden, "Energiameditsiin"

"Mina kasutan magneti lõunakülge enamasti põletushaavade, luumurdude, nihestuste ja vereklompide (toim – trombide) korral või tekitamaks suletud vooluringi põhjaküljega… Tekitamaks suletud vooluringi, mis aitab parandada luumurde, nihestusi või lahustada vereklompi, pannakse magneti põhjapoolus haige koha peale, lõunapoolus haigest kohast ülespoole ja kolmanda magneti põhjapoolus haige koha alla."

 

Anthony William, "Meditsiinimeedium"

"Selles raamatus avaldan tõed, mida ei leia kusagilt mujalt… Ma ei ole arst. Mul ei ole meditsiiniharidust… Vaim on mulle öelnud, et see peab nii olema."

"Meditsiiniringkonnad ei tea, et miljonid inimesed kannatavad depressiooni all niisuguse viiruse tõttu nagu Epstein-Barri viirus või Lyme´I tõve tagajärjel."

"Mediitsiniringkonnad ei tea veel, et dramaatilised emotsioonid võivad tekitada aju mikroinsulte – see tähendab, ajukoe kahjustusi palju väiksemal skaalal kui see, mida põhjustavad tavalised isheemilised insuldid."

(Korduvalt on öeldud, et "meditsiiniringkonnad ei tea veel", kuid samas soovitatakse pöörduda terve rea inglite poole).

 

Kreet Rosin ja Mai-Agate Väljataga, "Vähi varjatud sõnumid"

"Väidetavalt võib ühe noodi, mis vibreerib sagedusel 528 Hz, kuulamine DNA-d parandada… Seda nooti on biokeemikud kasutanud inimese DNA parandamiseks."

 "Jah, minul tekkis melanoom sellest, et minus oli sallimatuse tunne seoses sõprussuhetega."

"Kui ajukasvaja tekib alla 8-aastasel lapsel, siis võib see olla seotud hoopis emaga, kes kardab näida rumal."

"Inimesed kasutavad mõlemaid, nii reptiilaju kui ka oimusagaraid. Oluline on see, kumb domineerib. Kui oleme väga harjumuspärased ja etteaimatavad, siis on tegu vana reptiilaju mõjuga."

 

David Icke, "Näiline mina"

Väidet, et "vana rass" ehk arhondid-reptiloidid kaaperdasid Kuu ja tõid selle praegusele kohale, toetavad paljud iidsed pärimused… Kahtlemata elasid inimesed paremini enne seda, kui Kuu hakkas oma sagedusega summutama avardunud teadlikkust ja manipuleerima meeleoluga."

 

Toivo Niiberg ,"Ravivad seened"

Punase kärbseseene kasutamine vähi vastu. Soovitatakse võtta teatud kogus punaseid kärbseseeni ja nendest teha tõmmis, millega "määrida vähikoldeid". (Toim - täpset retsepti ei hakka igaks juhuks siin ära tooma).

 

Louise L. Hay, "Tervenda end ise".

Põie, päraku, tupe ja eesnäärme ja peenisega seotud probleemidel on kõigil üks allikas: väärastunud uskumused oma keha ja keha toimimise kohta… Olen kindel, et suguhaiguse põhjuseks on peaaegu alati seksuaalne süütunne, mida põhjustab veendumus, et enda seksuaalne väljendamine on vale.

 

Louise L. Hay, Mona Lisa Schulz, "Kõik on hästi"

Kõhulahtisuse olemuslik põhjus on hirm, tagasilükkamine ja põgenemine.

 

Mihhail Borodjanski, "Teie kehaõõnsuste psühholoogia"

"Mõned arvavad, et tundliku anaalse tsooniga Pruun mees on tingimata homoseksuaalsete kalduvustega. See on sügavalt ekslik, enamik Pruune mehi on absoluutselt heteroseksuaalsed. Tõsi, homoseksuaalsed mehed on tihtipeale ereda pruuni vektoriga, kuid see on vaid kombinatsioon vektoritest, millel on pistmist homoseksuaalsusega. Etteruttavalt ütlen, et teine selleks hädavajalik vektor on roheline."

 

Michael Newton, "Hinge saatus"

Küsimus: "Kuidas uued hinged massist väljudes sinu poole liiguvad?"

Vastus: "Oranžkollasest lõõmast väljumine on aeglane, munad irduvad energiamassist. Me hõljume munade kohal, et saaksime … neid kuivatada, kui oleme avanud nende kuldsed kotid.

Küsimus: "Hinged on nagu nöörile aetud pärlid. On see nii?"

Vastus: "Jah, nagu nöörile aetud pärlid hõbedasel konveierlindil." 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: