Terviseamet: ebaravikirjandust me otseselt keelata ei saa

Terviseamet ei saa keelata ebaravikirjanduse väljaandmist, kuid saab kutsuda inimesi üles säilitama kriitilist meelt sellise kirjanduse suhtes.

Terviseameti järelevalveosakonna vaneminspektor Anu Aonurm-Helm ütles "Terevisoonis", et ameti järelevalvet kõige üle paraku teha ei saa.

"Siinkpohal peaks inimestel meelde tuletama, et eelkõige on vajalik kriitiline mõtlemine ja igat soovitust, mis raamatus või kus iganes antakse, päris tõepähe ei saa võtta," ütles ta.

"Järelevalvet tehakse eelkõige inimeste kaebuste alusel, kuid selle kohta ei ole meile keegi informatsiooni andnud. Terviseamet enda initsiatiivil ei ole neid seni vaadanud," nentis Aonurm-Helm.

Tema sõnul on ameti järelevalve eelkõige kaebuste põhine, kuid kindlasti ei pea olema kontrollimiseks eelnevalt ohvreid. "Selleks peab olema kõigepealt sisend, kas mõni teine asutus või kodanik, siis selle alusel me alustame järelevalvet," märkis ta.

"Päris ära keelata me kindlasti ei saa, meil on ikkagi sõnavabadus. Aga me saame teavitada inimesi, saame kutsuda inimesi loogiliselt mõtlema, kriitiliselt hindama," ütles Aonurm-Helm ja lisas, et terviseamet on kutsunud inimesi üles ebaravisse väga kriitiliselt suhtuma.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: