Balti riikide kultuuriministrid käivad Laulasmaal ja Kumus

Arvo Pärdi Keskus
Arvo Pärdi Keskus Autor/allikas: Tõnu Tunnel

Kultuuriminister Indrek Saare kutsel saabuvad täna, 11. oktoobril Eestisse Läti kultuuriminister Dace Melbārde ja Leedu kultuuriminister Liana Ruokytė-Jonsson. Kolmepäevase visiidi käigus arutatakse kultuurikoostööd, toimuvad kohtumised Eesti kultuurivaldkonna esindajatega, avatakse kolme riigi juubeliaastale pühendatud Balti sümbolisminäitus Kumus ning osaletakse Arvo Pärdi Keskuse avamisel.

Aasta jooksul on Balti kultuurikoostöö jõudsalt edenenud ning ministrid on kohtunud ka mitmel korral varem. Juulis allkirjastati Riias kolme riigi laulu- ja tantsupidude traditsiooni arendamist puudutav kokkulepe ning ka Balti Kultuurifondi leping, tänu millele saavad ühisprojektid sündida ka tulevikus ning anda hoogu riikide kultuurielu rahvusvahelistumisele.

"Meie kultuurikoostöö on kolme riigi juubeliaastal olnud erakordselt edukas. Balti kolleegidega õlg õla kõrval seistes olen võinud tunda suurt uhkust ja tänulikkust silmapaistvate ühiste ettevõtmiste õnnestumise üle Pariisis, Londonis, Veneetsias, Riias ja Vilniuses ning nüüd ka Tallinnas. Tänu senise eduka koostöö erakordselt headele tulemustele võib öelda, et ühtse Balti kultuuridessandina võidame rahvusvahelisel areenil suuremat kõlapinda ja veelgi paremaid võimalusi end tutvustada Euroopas ja kaugemalgi," rääkis kultuuriminister Indrek Saar.

11. oktoobril avavad  kultuuriministrid Kumu kunstimuuseumis näituse "Vabad hinged. Sümbolism Baltimaade kunstis". Kolme Balti riigi koostöös sündinud kõrgetasemeline näitus oli esmalt eksponeeritud Pariisis Orsay Muuseumis. Näituse peakuraator on Rodolphe Rapetti, kaaskuraator Liis Pählapuu.

Reedel, 12. oktoobril suunduvad kultuuriministrid Lääne-Virumaale, kus külastatakse  muuhulgas sel kevadel Balti riikide ühisfookusega Londoni raamatumessil osalenud Piret ja Jüri Mildebergi koduateljeed. Samuti kohtutakse Aasta Küla 2017 rahva lemmiku tiitli pälvinud Läsna-Loobu külaseltsi esindajatega, käiakse Kiltsi mõisakoolis ja tutvutakse Rakvere teatriga.

Laupäeval, 13. oktoobril tutvuvad  Läti ja Leedu kultuuriministrid Tallinnas lauluväljakul laulukaare renoveerimistöödega ning õhtul osaletakse üheskoos Arvo Pärdi Keskuse pidulikul avamisel Laulasmaal.

Läti ja Leedu kultuuriministrid lahkuvad Eestist laupäeva õhtul. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: