Reportaaž. Londoni raamatumessil menuautorite uued teosed, spioonid ja ravimemuaarid

Kirjastuse Tänapäev peatoimetaja Tauno Vahter on kohal Londoni raamatumessil ja vahendab lühidalt kohapeal toimuvat.

Londoni raamatumessil torkavad muudest teemadest rohkem silma poliitikast tulenevalt uuesti tähelepanu saanud spioonilood, nii tegelikkusest kui ilukirjanduslikud. Lisaks on hakanud pärast mõningaid edukaid raamatuid (Adam Kay "See teeb haiget", Henry Marshi "Ära tee kahju") ilmuma palju rohkem mälestusi arstide ja haiglaõdede kogemustest, haigustega toimetulekust.

Uued tähelepanu äratavad raamatud on ilmumas Ian McEwanilt, John le Carrelt, John Cleese'ilt ja mitmetelt teistelt tuntud kirjanikelt. Elulugudest on ilmumas uusi raamatuid mh Michael Jacksonist ja John Lennonist, lisaks on näha küllalt palju Brexiti-teemalist kirjandust. Spekuleeritakse selle üle, kas pärast Brexitit võivad suured USA kirjastused ise üle võtta üha suurema osa ingliskeelsete raamatute avaldamisest.

Raamatumessi peakülaline on seekord Indoneesia, kelle väljapanek ilmselt ei leia Eesti kirjastajate seas oluliselt suuremat huvi kui mullu Balti riikide kirjandus Indoneesia kirjastajates. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: