Kaspar Velberg filmist "Mihkel": me kõik otsime õnne, aga teinekord lihtsalt väga valest kohast

Saates "OP+" olid külas tuleval nädalal kinodesse jõudva Islandi-Eesti-Norra koostööfilmi "Mihkel" näitleja Kaspar Velberg ning aastaid narkoprobleemidega vaevlenud Immanuel Volkonski. Juttu tuli nii filmist kui ka sellest, kui reaalselt kujutatakse filmikunstis narkodiilereid.

Näitleja Kaspar Velberg sõnas saates "OP+", et film "Mihkel" põhineb tõestisündinud lool. "Üsna palju on teada nende konreetsete isikute kohta, kellest film räägib, eriti Islandil, kus kõik tunnevad kõiki;" lisas ta ja tõdes, et võttemeeskonnas ja näitlejatega hulgas oli inimesi, kes olid näiteks neile tegelastele klassivennaks. "Selle loo puhul konsulteerimise ka arstidega, sest seal on sees ka meditsiiniline aspekt."

"Ma olen väga tänulik ja rõõmus selle kogemuse üle, kuidas ma sinna sattusin, see oli nii, et kutsuti casting'ule, nii nagu ta käib, läksin sinna ja selgus, et sain osa koos sõbra ja kursavenna Pääru Ojaga," selgitas Velberg ja ütles, et Island on suurepärane maa.

"Stsenaarium, kus on suur osa just nõukogude võimu alt vabanenud Eesti kirjeldust, selle koha pealt me olime kõvad konsultandid, üht-teist tegime koos ümber, ütlesime kohe, kui mingi asi on liiga lääne inimese klišeelik pilk," nentis ta ja mainis, et filmi oluline liin on see, et me kõik otsime õnne, aga teinekord otsime seda lihtsalt väga valest kohast. "Piisab ühest väikesest valest otsusest ja asjad võivad minna vastupidiselt."

Tartu Ülikooli religiooniuuringute doktorandi Immanuel Volkonski arvates on paratamatus, et lõpuks jääda narkootikumidega ikkagi vahele. "See ei ole tegevus, millega saaks lõpmatult tegeleda," sõnas ta ja lisas, et see on kuritegu, kus sa ei ole kunagi üksi sees. "Alati on keegi üleval ja allpool."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "OP+"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: