Tallinnas algas linnafoorum vanasadama ühisruumi teemal

Foto: Scanpix/Eesti Meedia/Küllike Rooväli

Eesti arhitektuurikeskus koostöös Tallinna sadama ja Tallinna linnaplaneerimise ametiga avas täna linnafoorumi "Uus Vanasadam – hea ühisruum".

Tallinna vanasadamaala ühisruumi linnafoorumi eesmärgiks on anda sisend erinevate piirkondade arhitektuurivõistlusteks. Linnaruumi ekspert Pärtel-Peeter Pere rääkis ETV saates "Ringvaade", et vanasadama arendus on küll sõõm värsket õhku, kuid Tallinnas probleeme jagub. Näiteks paljuräägitud linna peatänavat Pere sõnul ei tule. "Kahjuks ei taha linn seda teha, sest nad torpedeerivad ja blokeerivad seda prtsessi erineval moel. Praegu peaks keegi selle teema võtma üles ja küsima Tallinna linna käest, miks see asi venib ja miks nad probleeme tekitavad," lausus Pere.

Kolmapäevani kestev linnafoorum lähtub eelnevalt koostatud vanasadama masterplaani ehk pikaajalise arendusplaani lõppversioonist, juba projekteertud ja projekteerimisel olevatest uus- ja rekonstrueerimisobjektidest, Tallinna vanasadamaaala avaliku ruumi kavandamise põhimõtetest ja vajadustest.

Linna piki mere äärt siduv promenaad on alles loomisel olev kontseptsioon, mis vajab täpsemaid reegleid ja alusprintsiipe. Promenaad saab olema osa meie kõigi ühisruumist, mille loomisel on õigus sõna sekka öelda ja ideid genereerida laial ringkonnal linnakodanikel, ametnikel, arhitektidel ja ühisruumiruumi tulevastel kasutajatel.

Tallinna vanasadamaala linnafoorum annab võimaluse kaasata protsessi ka ümbritsevate kinnistute omanikke ja kohalikke ettevõtteid, kelle tegevus üht või teistpidi tulevikus piirkonna arengut mõjutab.

Kahepäevane linnafoorum kestab 24. oktoobrini.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: