Maria Faust valiti Berliini jazzfestivalil programmi

Maria Faust oma viimase albumimaterjaliga "Machina", on valitud Berliini jazzfestivalil programmi. Kontsert toimub 4. novembril Kaiser Wilhelmi memoriaalkirikus.

JazzFest Berlin, algse nimega Berliner JazzTage, on üks vanimaid ja kuulsamaid jazzfestivale Euroopas, mis alustas tegevust 1964. aastal. Festivali eesmärk on dokumenteerida ja toetada kvaliteetseid trende jazzmuusikas ning näidata selle stiili laiahaardelisust ja arengut. Festival keskendub praeguse aja aktuaalsematele artistidele ja vooludele ning astub sellega välja peavoolu mugavustsoonist.

Maria Faust "Machina" on muusiku uusim album, mis hiljuti nomineeriti Taani Muusikaauhindadele aasta komponisti kategoorias. Albumil mängivad kuus muusikut – peale Maria enda Jakob Anderskov klaveril, Ned Ferm tenorsaksofonil, Ida Nørhol tšellol, Adam Pultz Melbye ja Nils Bo Daviden kontrabassidel.

"Küpse kunstnikuna huvitab Maria Fausti suur lõuend, mitte lihtne pildiraamat. Tema viimased plaadid "Sacrum Facere" ja "In the Beginning" on kindla kontseptsiooni ja kontekstiga, sukeldudes isikliku ja kollektiivse-ühiskondliku mälu süvavetesse," kirjutab Joosep Sang ajakirjas "Muusika".

"Vesi kui kujund on eriti kohane just uusima plaadi puhul – Saaremaal kasvanuna omistab Faust selge tähenduse nii albumil "loodushäältena" kõlavatele paadimootoritele kui ka palade merelõhnalistele pealkirjadele ("Undine", "Sirene", "Medusa"). Muusikaliselt on "Machina" kurbkaunis, mõtlik, kohati hümnilik, teisal ekstaatiliste pursetega ja sagedaminigi inimlikku haprust peegeldava, hõreda faktuuriga album. Machina on mõjuv."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: