The Hollywood Reporter: "Võta või jäta" tugevuseks on Reimo Sagor

Liina Triškina-Vanhatalo
Liina Triškina-Vanhatalo "Võta või jäta" Autor/allikas: Kaader filmist

Rahvusvahelised väljaanded kirjutavad harva Eesti filmidest pikki ülevaateid, seetõttu on küllalt eriline, et The Hollywood Reporter ning vabakutseline kriitik Boyd van Hoeij on arvustanud Liina Triškina-Vanhatalo debüütfilmi "Võta või jäta".

Kriitik kirjutas The Hollywood Reporteri arvustuses, et "Võta või jäta" põhilised tunnused - realistlikud võttepaigad, põhjakäinud tegelased ja vaba kaameratöö - on tuttavad juba samalaadsetest pessimistlikest Euroopa linalugudest, kuid värskust annavad tema arvates juurde detailid, näiteks üksikisaduse teema ja see, et peategelane töötab naaberriigis.

Boyd van Hoeji leiab, et "Võta või jäta" ei keskendu mitte niivõrd karakterite põhjalikule uurimisele ega suurtele dramaatilistele pööretele, vaid režissöör-stsenarist Liina Triškina-Vanhatalo eelistab võtta kõrvalseisja positsiooni, milles näeb kriitik tema kogemust dokumentalistikas. "Fakt, et kõik läheb lõpuks ikkagi suhteliselt hästi, ei ole kordagi kahtluse all," sõnas kriitik arvustuses.

Filmi põhiliseks tugevuseks peab von Hoeji just Reimo Sagori karistmat peategelase Eriku kehastamisel. "Ta on keegi, keda ta tahaksid endale isaks või kellega võiksid sõber olla," tundis ta ja lisas, et just tänu Sagorile püsivad vaatajad filmi küljes.

Liina Triškina-Vanhatalo "Võta või jäta" on Eesti kandidaat parima võõrkeelse filmi Oscari nominendiks. Praeguseks hetkel on Allfilmi esindajad Los Angeleses, tegemas linateosele Oscari-tuuri.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: The Hollywood Reporter

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: