Video: Leo Luksi loeng "Eksistentsialism kirjanduse ja filosoofia vahel"

Tartus Genialistide Klubis alustas uus vestlussari "Eksistentsialism, hullus ja kangelased", milles lahatakse Musta Kasti viienda hooaja avalavastusega "Caligula" seotud teemasid. 23. oktoobril toimunud teise loengu pidas Leo Luks.

Eksistentsialism läks II maailmasõja järgses Euroopas vägagi moodi, küllap puudutades toonast ajavaimu. Kuid mitte vähem tähtis ei ole asjaolu, et mitmed eksistentsialismi juhtkujud – ennekõike Sartre ja Camus – esitasid oma ideid ilukirjanduslike teoste ja lihtsalt loetavate esseede vormis.

Loeng püstitab küsimuse, kas on õige tõlgendada eksistentsialistlikke kirjandusteoseid skemaatiliselt, teatavate teoreetiliste aluskontseptsioonide illustreerimisena. Sellise, ka koolihariduses levinud teemakäsituse kaudu üritatakse näidata, et filosoofia ja kirjanduse vahel valitseb suur ühtsus, vaatamata sellele, et nüüdisaja akadeemilises kontekstis eelistab filosoofia esitada ennast pigem teadusele omases vormis.

Viimase "Caligula" loengu peab TÜ kliinilise- ja tervisepsühholoogia ning neuropsühhofarmakoloogia lektor Kariina Laas 30. oktoobril Genialistide Klubis. Lavastuse "Caligula" ja sellele eelneva loengusarja kohta leiab lisainformatsiooni Musta Kasti kodulehelt.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: