Lühifilmikassett "Värske veri" toob vaatajate ette uue põlvkonna filmitegijad

Foto: Kaader filmist

Lühifilmikassett "Värske veri" toob vaatajate ette kuus lühifilmi teemal "Oma ja võõras", mille autorid on Eesti uue põlvkonna režissöörid. Teiste hulgas jõuavad Eestis esmakordselt ekraanidele juba rahvusvahelist tunnustust pälvinud ja 11 auhinda võitnud Anna Hintsi "Jää" ning mitmetel festivalidel käinud Tanno Mee "Heleni sünnipäev".

Kevadel ka EFTAga pärjatud Anna Hintsi lühifilmis "Jää" mängib Mait Malmsten süütunde käes vaevlevat Harrit, kes pole peale lahutust oma 10-aastase pojaga piisavalt aega veetnud, vahendas "Aktuaalne kaamera". Et kaotatud aega tasa teha, viib ta poisi talvisele retkele üle jäise mere. "Jää" on praeguseks osalenud rohkem kui 70 rahvusvahelisel filmifestivalil ja võitnud 11 auhinda.

Režissöör Anna Hints sõnas, et tema film toimib kui äratuskell. "Tegelikult võib film rääkida väga valusatest lugudest, aga mitte eesmärgiga, et lihtsalt on üks piin, vaid et toimuks mingisugune teadvuse nihe, et me väärtustaksime rohkem hetke," kinnitas ta ja sõnas, et just sellest räägibki lühifilm "Jää".

Filmi "Heleni sünnipäev" produtsent Marianne Ostrat pakkus välja, et praegusel lühikese tähelepanu ajastul võiks lühifilm olla tulevikuformaat. "Ise küll mõtlen vahel, et kas viitsin ma seda kolmetunnist filmi vaatama minna," ütles ta ja lisas, et lühifilm on omaette kunstivorm ega ole pelgalt lühike mängufilm.

Esimese filmiga astuvad publiku ette neli uue põlvkonna režissööri. Evar Anvelti "Hea karjane" on filmitud Liibanonis ja inspireeritud Eesti ratturite röövimisest. Marta Pulga lühifilmis "Omad" pannakse kiirelt ja humoorikalt paika kõik Eesti ühiskonnal südamel olevad delikaatsed teemad. Kaspar Ainelo põhjamaiselt karges filmis "Pööripäev" juhatab Meelis Rämmeldi kehastatud isa ühel sügispäeval oma meheks sirguva poja otse eluringi tsentrifuugi keskmesse. Rahvusvahelise duo Philip Kaati ja Ali Moniri filmis "Reetur" mängivad Raimo Pass ja Tiina Mälberg abielupaari, keda tabab ootamatu ja kummaline olukord, kui nende ukse taha ilmub võõramaise väljanägemisega abivajaja.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: