Anna Hintsi lühifilm "Jää" sai alguse unenäost

"OP+" sõitis Võrumaale Kütiorgu külla lavastaja Anna Hintsile, kes rääkis nii oma suhtest suitsusaunaga kui ka looja vastutusest.

Režissöör Anna Hints kinnitas saates "OP+", et suitsusaun on tema jaoks nii oluline koht, et sellest räägib ka tema esimene täispikk dokumentaalfilm. "Ma viin sinna naised, kes räägivad oma võimsaid lugusid ja loodan, et läbi selle filmi kogeb ka vaataja seda erilist aegruumi, mis suitsusaunas on."

"Ma olen üles kasvanud lugude ja laulude keskel, kui teised lapsed läksid välja mängima, siis mina jäin vanade inimestega tuppa," mainis ta ja lisas, et tal ei ole olnud kunagi igav kuulata vanade inimeste lugusid. "Ma tahaksin väga, et minu maailmataju jõuaks edasi ka filmidesse, mida teen."

Lühifilm "Jää" sai Hintsi sõnul alguse unenäost. "Unenäod on minu jaoks väga tähtsad ja ma töötan intuitsiooni pealt," selgitas ta ja mainis, et kui inimene midagi loob, siis ta paiskab teatud teavust ühisesse teadvusvälja. "Väga oluline on minu jaoks enne mingit ideed istuda suitsusaunas ja küsida, kas maailmale oleks sellest loost kasu."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "OP+"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: