Voronja XXII korternäitus avatakse Tartu kesklinna tuumavarjendis

Kunstnik Kairo üks töödest.
Kunstnik Kairo üks töödest. Autor/allikas: Kairo

Laupäeval, 17. novembril, kell 18.18 avab Voronja galerii Tartu kesklinnas, Küüni 4 kortermaja all asuvas tuumavarjendis Delegatsioon K näituse "Sügis tuumavarjendis". Delegatsioon K on Tartu naiskunstnike rühmitus, kuhu kuuluvad Kudrun Vungi, Kristina Viin, Kärt Rebane ja Kairo.

"Ilmselt teavad vähesed, et Tartu vanalinnas, Küüni tänava kortermajade all asuvad tuumavarjendid, kuhu omal sai lausa igast korterist tuubi kaudu evakueeruda. Varjendit on juba siit-sealt kohandatud elanike keldriboksideks, aga veel on võimalik näha ja kogeda kunagise ehitise mastaape, mida tahtsime tartlastega jagada, kuna omanikud olid lahkesti nõus varjendi külaliste jaoks avama", selgitas kohavalikut Voronja galerist Raul Oreskin.

"Tänaseks unustuste hõlma ja ämblikuvõrkudesse mattunud varjendis, kuhu omal ajal oli koondatud kõik elamiseks vajalik, alates tualettidest kuni toidu- ja veevarudeni, tahtsime vastukaaluks esitleda naiselikku energiat ning Delegatsioon K aastanäitus tundus olevat selleks parim valik", lisas galerist Kaili Kask.

Kudrun Vungi on vabakutseline kunstnik, kujundaja, illustraator. Ta on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli ja õppinud Tallinna Ülikoolis kunstiõpetajaks. Ta on illustreerinud lasteraamatuid ja proovinud kätt teatrikunstnikuna.

Kristina Viin on kunstnik, luuletaja ja raamatuillustraator. Ta on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli skulptorina, õppinud sama eriala EKA-s. Hetkel studeerib usuteadust. Kristina on illustreerinud nii laste- kui luuleraamatuid, osalenud maalide, joonistuste ja installatsioonidega näitustel, teinud lavakujundust üliõpilasteatrile.

Kärt Rebane on sündinud ja kasvanud Tartus, Supilinnas. Ta on lõpetanud Tartu Lastekunstikooli. Kärt kasutab maalimiseks nii akrüüli kui õli. Kärt tegutseb hetkel Tartu Linnamuuseumis kommunikatsioonijuhina.

Kairo on Supilinnas elav iseõppinud ja -õppiv kunstnik, kelle loomingut iseloomustab naivismile omane värviküllus ja detailirohkus. Ta tegutseb ka tänavakunstnikuna ja just Supilinnas võib märgata tema ühiskondlikku panust. Kairo õpib Tartu ülikoolis inglise keelt.

Näituse avamine toimub 17. novembril, kell 18.18 ning näitust on võimalik veel näha 18. novembril, kell 12-18. Sisenemine tuumavarjendisse Poe tänavalt.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: