PÖFF toob vaatajate ette Eesti-Läti-Leedu dokumentaalfilmi "Ajasillad"

"Ajasillad" Autor/allikas: Kaader filmist

Pimedate Ööde filmifestivalil saab esimest korda Eestis näha filmi "Ajasillad", mis koosneb dokumentaalesseedest kolme Balti riigi tõsielufilmi uuest lainest ja selle väljapaistvamatest esindajatest.

Kristīne Briede ja Audrius Stonyse film on meditatiivne rännak läbi 1960. aastatel Balti riikides tekkinud uue laine dokumentalistika poeetiliste filmimaailmade. Mängides pildi, metafooride ja tähendustega andis see põlvkond dokumentalistikale uue, hoopis vabama hingamise, mis erines kardinaalselt seniste nõukogude propagandast pakatavate ringvaadete kuivast ametlikkusest.

Film käsitleb lähemalt Herz Franki, Uldis Braunsi, Ivars Seleckise, Aivars Freimanise, Robertas Verba, Henrikas Šablevičiuse ja eestlastest Andres Söödi ja Mark Soosaare loomingut.

"Siin on õnnestunud luua hämmastavalt ajastutruu atmosfäär, mis edastab samasugust soojalt inimlikku ja lüürilist tunnetust nagu selle filmi kangelaste teosed möödunud sajandi 60ndatel ja 70ndatel," ütles "Ajasildade" kaasprodutsent Riho Västrik.

Karlovy Vary filmifestivalil esilinastunud film on valminud Läti, Leedu ja Eesti kineastide koostöös. Äsja nimetati "Ajasillad" ka aasta parimaks Läti dokumentaalfilmiks.

"Ajasillad" linastub 1. detsembril kell 17 Apollo Solaris kinos. Film kuulub PÖFFi Balti võistlusprogrammi.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: