Soome näitleja Peter Franzen: kõige kodusemalt tunnen end seal, kus on mu pere

PÖFFi Balti filmide võistlusprogrammi kuulus ka Leedu-USA koostööfilm, Marius Markevičiuse lavastatud "Tuhk lumel", kus astus üles Soome tippnäitleja Peter Franzen. Margit Kilumets tegi temaga festivali ajal intervjuu, kus tuli juttu nii värskest linatööst kui ka tema karjäärist laiemalt.

Näitleja Peter Franzen kinnitas saates "OP+", et film "Tuhk lumel" oli tema esimene koostöö leedulastega. "See oli südamelähedane, sest lugu oli Baltimaade teemaline," sõnas ta ja lisas, et soomlased mõistavad seda ajalugu väga hästi. "Oli sama tunne, nagu olnuks Eestis olulisel teemal filmi tegemas."

Franzeni arvates tuleb sõja ja keeruliste aegade teemal üha uusi filme teha. "Ma tean, et see kõlab klišeena, aga ajalugu kordub, vähemalt mina kunstniku, näitleja ja filmitegijana naudin ajaloo jutustamist, selle vaatamist ja sellest rääkimist," tõdes ta ja rõhutas oma soovi maailmale rääkida, et sellised olid kõigi Balti riikide kannatused.

"Kui olen viiekümnene ja mängin kahekümneaastaste rolle, siis minu jaoks on see lõbus," sõnas näitleja ja nentis, et kui enda eest veidi hoolt kanda, siis on see võimalik. "Ja kui kõvasti pidutseda!"

Kõige kodusemalt tunneb Peter Franzen end seal, kus on tema pere, praegu elavad nad Prantsusmaal. "Elasime 15 aastat Califonrias, siis lavastasin Soomes oma esimest filmi ja naine helistas: "Nüüd see lõpeb"," selgitas ta ja lisas, et seepeale küsis ta, kas nende abielu lõpeb. "Ta vastas, et ei, loll, ma ei suuda enam nii kaugel olla, seepeale kolisimegi Prantsusmaale."

Sarja "Viikingid" edu saladuseks, kus ta koos teise Soome näitleja Jasper Pääkköneniga üles astub, peab ta nii head kvaliteeti kui ka inimesti huvi ajaloo vastu. "See on pildiselt võimas, autentne ja meil, näitlejatel, on väga ehe tunne," kinnitas Franzen ja ütles, et näitlejatele on see uskumatult võimas elamus. "Olen korduvalt öelnud, et meil tekkis lausa selline peretunne."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "OP+"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: