Sergei Kibus filmist "Teofrastus": peamiseks sõnumiks on kaastunne ja hoolimine

Foto: pressimaterjalid

18. detsembril jõuab kinolinale Astrid Reinla raamatukassTeofrastus. Sergei Kibuse filmis on Teofrastus ja kogu teda ümbritsev maailm plastiliinist ning kass hoopis oranž, mitte raamatus kirjeldatu järgi hall triibik.

Sergei Kibuse sõnul on filmi peamiseks sõnumiks kaastunne ja hoolimine. Kass Teofrastus on aga kui Eesti Vabariigi võrdkuju. "Hoolige teistest, nii inimestest, kassidest kui ka teistest loomadest ja olenditest," sõnas ta ja kinnitas, et hoolimine on väga tähtis. "Eriti tänapäeval, egoismiga vabaduseni ei jõua," rõhutas ta ja kinnitas, et teine sõnum filmis on vabadus. "Vabad on need, kes ei mõtle ainult endast, vaid ka teistest."

Eesti Päevalehe kultuuriajakirjanik Keiu Virro tõdes, et 15 minutit kestvasse filmi ei mahu kogu see sisu, mis on Astrid Reinla raamatus. "Ta on kindlasti kõvasti lihtsustatum, aga samas mulle tundub, et Sergei Kibus on leidnud üles selle loo tuuma või sõnumi," kinnitas ta ja lisas, et kuigi seda on klišeeline tunnistada, siis tuli filmist välja jõuluaegne rahusõnum. "Minu jaoks võiks selliseid "Eia jõulud tondikakul" ja "Teofrastuse" sarnaseid filme ainult tulema jäädagi, sest nad on küll lihtsad, aga see headuse sõnum, et kõik võib veel hästi minna, on lihtsalt praegu nii oluline."

Ülla sõnumi kõrval on filmis ka paras laeng nostalgiat. Film viib vaataja tagasi 1980. aastate Eestisse ning üllatab detailitäpsusega. Kunstnik Pärtel Tall loodab, film tekitab kinokülastajates sellest ajast sooja tunde. "Ennekõike midagi kodust, kuna film on kodu otsimisest," sõnas ta ja selgitas, et isegi selline kõle keskkond nagu Mustamägi, kuhu kass ära eksis, on paljudele filmi vaatajatele kindlasti kodu. "Tähtis oli, et ta oleks kassi jaoks sünge, aga vaataja jaoks sõbralik."

Filmi saadab Mari Jürjensi muusika ja teksti loeb Aleksei Turovski. "Teofrastus" esilinastub 18. detsembril kinos Sõprus.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: