Selgusid Eesti muusikaauhindade 2019 Aasta Klassikaalbumi nominendid

Erkki-Sven Tüür
Erkki-Sven Tüür Autor/allikas: TMK

Neljapäeval selgusid Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Fonogrammitootjate Ühingu koostöös Eesti Muusikaauhinnad 2019 Aasta Klassikaalbumi kategooria nominendid. Eesti Muusikaauhinnad 2019 nominentide täisnimekiri selgub täna, 10. jaanuari õhtul.

Aasta Klassikaalbumi žanrikategooriate kandidaatide nimekiri koostati Eesti Muusikanõukogu liikmete esitatud ettepanekute alusel. Kategooria sisaldab žanrikategooriaid, milleks on kammermuusika, sümfooniline või lavamuusikamuusika, koorimuusika ja eesti helilooming. Erinevatest valdkonna ekspertidest koosnenud žürii valis esitatud plaatide põhjal parimad. Iga žanrikategooria parim pälvis nominatsiooni ja just nende seast valitakse Aasta Klassikaalbum. Plaatide kuulamine ja hindamine toimus läbi Eesti Muusikaauhindade häälestussüsteemi.

Aasta Klassikaalbum 2019 nominendid on järgmised.

Aasta heliloomingu album, Aasta sümfoonilise- või lavamuusika album

Erkki-Sven Tüür. Illuminatio. Whistles and Whispers from Uluru. Symphony No. 8, Ondine (2018)
Muusika: Erkki-Sven Tüür
Esitajad: Lawrence Power (vioola), Genevieve Lacey (plokkflööt), Tapiola Sinfonietta, dirigent Olari Elts.

Tegemist on järjekorras Erkki-Sven Tüüri neljanda autoriplaadiga, mis ilmunud Soome plaadimärgi Ondine all. Plaadil on kaks instrumentaalkontserti – "Illuminatio" vioolale ja orkestrile ning "Whistles and Whispers from Uluru" plokkflöödile ja keelpilliorkestrile. Albumile on salvestatud ka Sümfoonia nr. 8, mille esiettekanne toimus 2010. aasta aprillikuus Glasgow City Halls'is Šoti Kammerorkestri ja Olari Eltsi esituses.
 
Aasta koorimuusika album
3 CD-d Baltic Voices, Harmonia Mundi (2018)
Muusika: Cyrillus Kreek, Veljo Tormis, Arvo Pärt, Urmas Sisask, Toivo Tulev, Galina Grigorjeva, Erkki-Sven Tüür, Sven-David Sandström, Einojuhani Rautavaara, Pēteris Vasks, Per Norgard, Alfred Schnittke, Vaclovas Augustinas, Pelle Gudmundsen-Holmgreen, Kaija Saariaho, Rytis Mažulis, Erik Bergman, Algirdas Martinaitis, Henryk Mikolaj Górecki 
Esitajad: Eesti Filharmoonia Kammerkoor, dirigent Paul Hillier

Aasta kammermuusika album
The Soul of Fire, ERP (2018)
Muusika: de Falla, Albéniz, Stravinsky
Esitajad: Age Juurikas, piano
Tegemist on Age Juurikase esimese sooloalbumiga, omanäolise ja ambitsioonika live-salvestusega, milles läbivad teemad on tuli ja tants, rituaal ning muinaslugu.
 
Võitjad selguvad 24. jaanuaril Eesti Muusikaauhinnad 2019 galal Saku Suurhallis.  

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: