Videod ja galerii. Risto Joostile anti üle aasta muusiku tiitel

{{1548137220000 | amCalendar}}

Eesti Rahvusringhäälingu Aasta Muusik 2018 on karismaatiline dirigent ja kontratenor Risto Joost. Tiitel anti teisipäeva õhtul üle Tallinna kammerorkestri ja Risto Joosti kontserdil Eesti Raadio esimeses stuudios. ERR kultuuriportaalis saab pidulikku kontserti täispikkuses järele vaadata.

Aasta muusiku tiitli pälvib muusik, kelle loomingulised saavutused on edendanud Eesti muusikakultuuri ja kes on teinud koostööd Eesti Rahvusringhäälinguga. Risto Joost sai aasta muusiku tiitli kõrgete väärtuste kandmise ja edasiandmise eest muusikas ning energilise ja kirgliku musitseerimise eest nii kodu- kui ka välismaa lavadel.

Tiitli üleandmist ja pidulikku kontserti saab täispikkuses järele vaadata allpool.

2012. aasta V Jorma Panula nimelise dirigentide konkursi ning 2015. aastal Nikolai Malko nime kandval Kopenhaageni rahvusvahelise konkursi laureaat Risto Joost on tunnustatud dirigent nii ooperi- kui ka kontserdilavadel. Joosti repertuaar ulatub barokist kaasaegsete heliloojate teosteni. 2009. aasta sügisest alustas ta töötamist Rahvusooper Estonia dirigendina, alates hooajast 2012/2013 Tallinna Kammerorkestri peadirigendina, hooajast 2015/16 MDR raadiokoori kunstilise juhi ning 2016. aasta kevadest Tallinna Filharmoonia kunstilise juhina.

Sündmusest tegi lühikokkuvõtte ka "Aktuaalne kaamera".

Kontserti vahendasid Klassikaraadio, Vikerraadio ja Raadio 4 ning otsepildis ERR-i kultuuriportaal.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: