ERR.ee video: rahvusvahelise koreograafiakonkursi PREMIERE finalist Sanghoon Lee

8. veebruaril toob Sõltumatu Tantsu Lava välja kaks uut lavastust uute koreograafide sarjas PREMIERE. 11. lennu uued koreograafid on Grėtė Šmitaitė (Leedu), kes debüteerib lavastusega "Mille pärast ma nutan?" ning Sanghoon Lee (Lõuna-Korea) lavastusega "Endiselt on võimatu eksisteerida kahes kohas korraga". Vaadake tutvustavaid videoid ja lisatud loost.

PREMIERE uute koreograafide sari on saanud rahvusvahelisemaks kui ei kunagi varem. "Taotlusi PREMIERE sarjas oma debüütlavastus teha, laekus meile üle maailma – Lõuna-Koreast, Saksamaalt, Hollandist, Brasiiliast, Eestist, Leedust… - nad kõik tahavad teha oma debüüdi meil, siin, Eestis, Sõltumatu Tantsu Laval! Ses mõttes on meil väga hea meel, et PREMIERE on leidnud oma koha rahvusvahelisel tantsuväljal," räägib Sõltumatu Tantsu Lava juht Triinu Aron.

Otsuse, anda võimalus just Gretele ja Sanghoonile debüütlavastusteks, tegid  Eesti kogenud koreograafid Karl Saks, Kaja Kann, Ruslan Stepanov, Tiina Mölder, Ajjar Ausma. Nende kasuks langes valik, kuna nad ei näita meile juba olemasolevaid liikumisviise ja ammunähtud lavastuslahendusi, vaid nad on tulnud lavale, et tegeleda millegagi, mida veel olemas pole ning millele me ei suuda veel nimegi anda. Noortele omaselt lammutavad nad arusaamise tantsust ja liikumisest kildudeks ja proovivad siis seda taas kokku seada, et jätta oma jälg tantsukunsti ajalukku.

Sanghoon Lee, korealane, kes elab Norras "Tunnen end Tallinnas ootamatult hubaselt. Püüan oma lavastuses leida nähtamatut asjadest, mida silmaga ei näe, kuid mis siiski on olemas. Otsin küsimusi olemasolevatele vastustele, püüan leida konflikti harmoonias või kohtuda ärevusega vaikuses juhtides tähelepanu "sellele" nähtamatule meie ümber.." Alati naeratav Sanghoon on elevil: "Ootan väga koostööd teiste kunstnikega." Lavastusmeeskonda kuuluvad lisaks Tiina Mölder mentorina, Iivi Meltaus dramaturgina, Karolin Poska etendajana, Oliver Kulpsoo valguskujundaja ja Ekke Västrik helikujundajana.

Esietendus toimub 8. veebruaril kell 19 Sõltumatu Tantsu Laval, Telliskivi loomelinnakus. Etendused toimuvad veel 14. veebruaril Tartu Uues Teatris ja Tallinnas 15. ja 16. veebruaril ning 2. ja 3. märtsil.

Uute koreograafide sari PREMIERE on kümne aasta jooksul tutvustanud 26 uut tantsumaastikule tulijat. PREMIERE sarja raames vastuvõetud koreograafidele pakutakse kahenädalast residentuuri Sõltumatu Tantsu Laval ning nii enda kui oma loomingu tutvustamist laiemas meedias. Residentuuri põhjal valitakse välja kaks huvitavamat residenti, kes saavad oma ideed edasi arendada ka väljaspool Eestit, et esietenduda Sõltumatu Tantsu Laval.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: