Teenetemärgi pälvinud Urve Uusberg loodab juubelilaulupeole viia neli koori

Rapla psühholoog ja koorijuht Urve Uusberg saab presidendilt Valgetähe V klassi teenetemärgi. Suvisele juubelilaulupeole loodab Uusberg minna nelja kooriga.

Presidendi teenetemärgi pälvinud Rapla psühholoog ja koorijuht Urve Uusberg ütles, et kaht nii erinevat tegevusvaldkonda seob inimene ja soov sellesse maailma ilu juurde luua, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Teisipäeva alustas Uusberg Rapla maakonna psühholoogiateenistuses, kus käib inimeste muresid kuulamas. Uusberg ütles, et praegu tullakse psühholoogi juurde kõige enam ärevushäirega, mis on levimas just noorte hulgas.

"Üks on selline, et inimene ongi tundlikum. Aga ka selline sotsiaalne surve on, et peab õnnestuma, ei tohi ebaõnnestuda. See võib tõsta ärevust," selgitas Uusberg.

Urve Uusbergi töökabinetist leiab vihjeid ka tema teisele armastusele, milleks on koorilaul.

Suvisele juubelipeole loodab ta minna koguni nelja kooriga, üks neist on lastekoor Riinimanda.

"Väga naljakas, tore inimene ja ta teeb kõike lõbusalt, et me laulaksime hästi," kirjeldas Riinimanda laulja Keiti koorijuhti.

"Ta on ka range, kuna me ei tohi kogu aeg pättusi teha. Jah, ta on hästi sõbralik ja hooliv," ütles koorilaulja Emma-Karoliine.

30 aasta jooksul on Urve Uusbergi koorides laulnud sadu inimesi.

Kui ta peaks valima psühholoogi ja koorijuhi töö vahel, siis valiks Uusberg koori.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: