Rahvusraamatukogus kuulutatakse välja 2018. aasta kauneimad raamatud

{{1549347540000 | amCalendar}}
2017. aasta kaunimad raamatud.
2017. aasta kaunimad raamatud. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Kolmapäeval, 6. veebruaril kell 17 kuulutatakse Rahvusraamatukogus välja 2018. aasta kauneimad Eesti raamatud.

Konkursile 25 kauneimat Eesti raamatut 2018 esitati kokku 154 raamatut ja 5 kauneima Eesti lasteraamatu 2018 konkursile 33 raamatut. Esitati nii ilukirjanduslikke teoseid kui ka kokaraamatuid, luulekogusid, käsiraamatuid ja ka üks graafiline novell.

25 kauneima Eesti raamatu žürii esimehe Viktor Gurovi sõnul lähtus žürii sellest, kuivõrd läbimõeldud olid raamatute kujundused, kas sisu ja kujundus olid omavahel kooskõlas ning kindlasti mängis oma rolli ka uuenduslik lähenemine.

5 kauneima Eesti lasteraamatu žürii esimees Triin Soone nentis, et raamatute tase oli väga erinev, kuid tänu võrdlusmomendile tõusidki kauneimad raamatud esile.

"Žürii andis enim punkte ja kõrgeima hinnangu raamatutele, mis on tugeva kompositsiooni ja põneva pildikeelega, terviklikud. Ehk neist peegeldub kirjaniku ja kunstniku hea koostöö, neid on nauditav vaadata ja lehitseda, uurida ja lugeda," ütles Soone.

Kauneimate raamatutega saab tutvuda 7. veebruarist kuni 26. veebruarini Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis. Lisaks žürii poolt valitud kauneimatele raamatutele on väljas ka Eesti Kirjastuste Liidu liikmete 2018. aasta menuraamatud.

Ka sel aastal saavad kõik lugejad kauneimate raamatute seast oma lemmiku välja valida Rahva Raamatu ja Apollo suuremates raamatupoodides ning näitusel Rahvusraamatukogus. Hääletus kestab 26. veebruarini.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: