Rakvere gümnaasiumi filmifestivalil selgusid parimad õpilas- ja tudengifilmid

Foto: ERR

Rakvere gümnaasiumi traditsioonilise filmifestivali võitis õpilaskategoorias ja pälvis publiku lemmiku tiitli Tallinna noorte filmistuudio Meksvideo ekraaniteos "Harjumus", mis räägib pensionärist õpetaja omapärasest hobist. Tudengikategoorias saavutas esikoha Balti meedia- ja filmikoolis vändatud vestern "Omakohus".

Rakvere gümnaasiumi filmifestivalil saavutas Tallinna ülikooli tudengite teos "Omakohus" tudengifilmide seas kindla võidu. Seitsmest žüriiliikmest andis talle esikoha kuus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Maksimumpunktid, viis punkti läksid minu poolt filmile "Omakohus", kus tegelikult oli kõik professionaalne - nii teostus, idee, Peet Vallaku novell. See kõik sobis omavahel ja oli täiesti nauditav. Võiks öelda, et peaaegu professionaalne film," kommenteeris žürii liige Reet Weidebaum.

Üht kahest peaosalisest mängis võidufilmis Üllar Saaremäe.

"Me olime tegelikult kõik väga üllatunud, et ta oli nõus. Ta ise ütles ka seda, et ta ei oodanud üldse midagi sellist, mis lõpuks tuli, et ta arvas, et on mingi tudengifilm, kolm-neli päeva, käime jateeme ära," rääkis filmi "Omakohus" produtsent Mirjam Korsten.

Õpilaskategoorias oli esikohaheitlus tasavägisem, kuid lõpuks kerkis teistest kõrgemale Anita Kremmi ja Alesja Suzdaltseva ühistöö "Harjumus", mille puhul toodi esile filmi terviklikkust.

"Just stsenaariumi osas, kuna vaadates paljusid noortefilme, ei ole nad niimoodi lõpuni tehtud, kuigi nad on väga hästi teostatud, väga ilusa kvaliteediga, aga ikka alati loodad, et enda lugu on kõige parem. Ja niimoodi peabki arvama alati," ütles Anita Kremm.

"Suurepärane stsenaarium, suurepärane režissuur, montaaž, operaatoritöö. Täiuslik komplekt. Väga hea peaosalise leid, esimene koht," rääkis žürii liige Pille Rünk.

Selle sajandi algusest Rakvere gümnaasiumis toimuva noortelt noortele tehtava filmifestivali korraldajad loevadki üheks oma tugevuseks traditsioone.

"Teised noorte filmifestivalid ei ole nii kaua olnud ja ei ole nii suureks läinud. Meil on üle Eesti ja nüüd läks ta juba ka rahvusvaheliseks - meile tuli ka välismaalt filme," selgitas festivali kunstiline juht Robin Täpp.

Kokku laekus sel aastal Rakvere gümnaasiumi filmifestivalile üle 30 töö.

Võitjad:

ÕPILASKATEGOORIA
I koht "Harjumus", Anita Kremm ja Alesja Suzdaltseva
II koht "Teisel pool merd", Alexandra Pärn

TUDENGIKATEGOORIA
I koht "Omakohus", German Golub
II koht "Three lads, three buns", Ardi Raamets

PUBLIKULEMMIK
"Harjumus", Anita Kremm ja Alesja Suzdaltseva

PARIM MEESNÄITLEJA
Pjotr Perlmutter, "Harjumus"

PARIM NAISNÄITLEJA
Maarja Tammemägi, "Robini kepp"

PARIM STSENAARIUM
Matiias Viiking Ojaveski, "Omakohus"

PARIM OPERAATOR
Juss Saska, "Omakohus"

CORNY ERIPREEMIA
Isabel Agnes Lukk, "Nähtamatu"

KLAAR ERIPREEMIA
Norman Saar, "Norge"

JANDIPUNT ERIPREEMIAD
"Harjumus", Anita Kremm ja Alesja Suzdaltseva ning "Omakohus", German Golub

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: