Peterburis jõuab publiku ette ühislavastus Eesti Vene teatriga

"Olümpia" Autor/allikas: Vene Teater

Eesti Vene teatri ja Peterburi teatri Balti maja ühislavastus "Olümpia" jõuab reedel Peterburis publiku ette, Tallinna esietendus saab teoks 8. märtsil.

Peaosades mängivad mõlema teatri näitlejad.  Eesti poolelt kuuluvad lavastusmeeskonda lavastaja ja Vene teatri kunstiline juht Filipp Loss ning liikumisjuht, Eesti Vabariigi kultuuripreemia laureaat, koreograaf Olga Privis.

Vene teatrit ja Peterburi teatrit Balti maja on paljude aastate jooksul sidunud sõprussuhted. Uus ühislavastus, mis jääb samaaegselt mõlema teatri repertuaari, aitab kaasa ka loomingulise koostöö arengule.

O.Muhhina näidend "Olümpia" on eepiline lugu, mille tegevus algab enne Moskva olümpiat ja jõuab välja tänapäeva. Vaatajate silme all mööduvad linnutiivul aastakümned ning tormilised ajaloosündmused. Nende taustal rullub lahti nõukogude spordieliiti kuulunud perekonna saaga. Otsustava sõna ütleb selle loo kujunemisel sekka murranguline aeg, mis osutub tugevamaks kui inimeste eesmärgid, unistused ja ootused.

Lavastuses on oluline koht muusikal (1980ndate hittmeloodiad) ja koreograafial, mis erakordse kiirusega arenevale loole tundelisust ja äratundmist lisavad.

Praegu teeb näitetrupp proove Peterburis, kus valmistutakse nädala pärast toimuvaks esietenduseks ning 8.märtsil esitletakse lavastust Tallinna publikule.

Lavaloos teevad kaasa Vene teatri näitlejad  Aleksandr Ivaškevitš, Natalia Murina, Tatjana Manevskaja, Sergei Furmanjuk ja  Peterburi teatri "Balti maja" näitlejad Oleg Korobkin, Jelena Karpova, Valeri Solovjov, Aleksandra Mamkajeva.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: