Esietendub Viljandi teatrikunsti 12. lennu diplomilavastus "Dekameron"

Täna esietendub Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia teatrikunsti 12. lennu diplomilavastus "Dekameron". Itaalia renessansiajastu suurkirjaniku Giovanni Boccaccio novellid lavastas Aare Toikka.

Peaaegu 700 aastat tagasi kirjutatud "Dekameron" koosneb sajast klassikalisest novellist, millest kuus põimis VAT Teatri lavastaja Aare Toikka lavakunstiüliõpilaste lõputöösse. Boccaccio ülistab armastust ja elurõõmu, pilkab rumalust, jumalasulaste liiderlikkust ja silmakirjalikkust. See sunnib ka näitlejaid kasutama kehapoeesiat ja tundetõde paksudes värvides, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Nad puutusid kokku sellega, kuidas luua kujundlikku teatrit, mis toetub loole," selgitas Toikka.

Kultuuriakadeemia teatrikunsti 12. lend alustas Kalju Komissarovi käe all, kursusega on tööd teinud Merle Karusoo, Sasha Pepeljaev, Peeter Tammearu ja nüüd Aare Toikka.

"Eks iga lavastajaga on alati teistmoodi teha. Aga Aare on teravalt ja tervislikult aus. Ja see on väga mõnus asi näitlejale. Tekib väga suur usaldus," selgitas noor näitleja Henessi Schmidt.

Näitleja Stefan Hein lisas, et lavastaja andis noortele näitlejatele julguse ja vabaduse kohe alguses, et nad võiksid katsetada.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: